نمایشگاه سیگراف SIGGRAPH 2014 امسال در تاریخ 10 تا 14 اگوست برای دومین بار در ونکور کانادا برگزار شد که حدود 14000 شرکت کننده داشت ،در ادامه به برخی از کمپانی هایی که در این دوره شرکت کردند و به دستاوردهای آنها بطور مختصر اشاره خواهیم کرد.

Autodesk :
اتودسک در سیگراف امسال برنامه های متنوعی داشت که Marcus Nordenstam در این دوره صحبتهایی داشتند و مهمترین اونها رو میتونیم به تکنولوژی بایفراست برای شبیه سازی سیالات در مایا که همون نرم افزار نایاد Naiad هست که توسط اتودسک خریداری شده بود و به FX Assets و راههای تعامل و ارتباطی که میتونه خروجی اینگونه داده ها با دیگر نرم افزارها بوجود بیاره ،امکانات اضافه شده به مایا Maya و همچنین ویژگی های جدید  تری دی استودیو مکس 2015 3Ds Max و پکیج Extension برای تری دی استودیو مکس 3Ds Max و مایا Maya اشاره کنیم.

Side Effects :

Side Effects در این دوره با دست پر به نمایشگاه اومد و نرم افزار Houdini Indie رو معرفی کرد ، این نرم افزار ، نرم افزاری تخصصی برای بازی ساز ها و انیماتور هاست که با قیمت پایینی عرضه خواهد شد .
کمپانی SolidAngle هم موتور رندر آرنولد Arnold رو برای نرم افزار محبوب Side Effects یعنی هودینی Houdini و نرم افزار کمپانی Maxon یعنی سینما فوردی Cinema 4D و نرم افزار کمپانی Massive Software یعنی Massive معرفی کرد.

Maxon :
کمپانی Maxon در این دوره بروزرسانی خوبی برای نرم افزار سینما فوردی Cinema 4D ارائه کرد که میتونیم به بروز رسانی بخش های Rendering ،Animation ،Sculpting ،Modeling و Workflow & Interface اشاره کنیم. همچنین یک سیستم Matchmoving جدید و قدرتمند با نام Motion Tracking که یک سیستم 3D Camera Tracking بسیار مناسب برای ویژوال افکت کارهاست رو معرفی کرد.

LightWave 3D :
گروه LightWave 3D هم با بروزرسانی های بسیار خوبی برای نرم افزار LightWave به سیگراف اومده بود.

Chaos Group :
Chaos Group در این دوره به معرفی V-Ray RT برای نرم افزار MotionBuilder ،معرفی نسخه جدید انجین وی ری v-ray برای نرم افزارهای شرکت Foundry و همچنین یک تکنولوژی جدید جهت رندرینگ بی درنگ بر پایه GPU پرداخت.
Massive Software :
Massive Software در این دوره از نسخه جدید نرم افزار شبیه ساز جمعیت خودش یعنی Massive 7 و رندر انجین Arnold برای نرم افزار Massive با همکاری کمپانی SolidAngle رونمایی کرد. نسخه 7 نرم افزار Massive شاهد تحولات بسیار خوبی شده که میتونیم به سازگارتر شدن این نرم افزار با مایا و بهتر شدن محیط کاربری و افزایش سرعت شبیه سازی ها اشاره کنیم.

Foundry :
Foundry هم به معرفی Nuke 9 پرداخت که شامل نرم افزارهای NukeX، Nuke و Nuke Studio میشه.

Pixar :
Pixar در این دوره از موتور رندر رندرمن نسخه 19 Renderman رونمایی کرد.

Pixologic :
کمپانی Pixologic  درگیر رویدادی که خودش ترتیب داده بود به نام ZBrush Summit 2014 بود و نتونست در این دوره سیگراف حضور پیدا کنه ،رویداد ZBrush Summit 2014 از تاریخ 8 تا 10 اگوست برگزار شد و این شرکت بروز رسانی های خوبی رو برای نرم افزار محبوب زیبراش ارائه کرد.