درباره SIGGRAPH :

SIGGRAPH یکی از سازمان های معتبر علمی تحت نظر ACM است که با محوریت گرافیک کامپیوتری و هنرهای دیجیتال (هم در بخش فنی و هم هنری) از سال 1969 فعالیتش را آغاز کرده است و در قالب کنفرانس های علمی و نمایشگاه های تخصصی گرافیک کامپیوتری سالانه در آمریکا، کانادا و آسیا در حال فعالیت است.

درباره SIGGRAPH Professional Chapters :

Professional Chapter ها، Community های تخصصی ACM SIGGRAPH در شهر های مختلف دنیا هستند که از جامعه فعال گرافیک کامپیوتری و هنرهای دیجیتال تشکیل شده اند و برنامه ای سالانه را تحت قالب فعالیت های تخصصی مرتبط با رویداد های تعریف شده این سازمان دنبال می کنند. این برنامه شامل کنفرانس ها، گردهمایی ها، سمپوزیوم ها، کارگاه های آموزشی و دیگر فعالیت های مرتبط فنی و هنری است.

Tehran ACM SIGGRAPH professional chapter

آخرین Chapter تاسیس شده در مجموعه Chapter های ACM SIGGRAPH، تهران است. رویدادی تحت عنوان افتتاحیه رسمی Tehran ACM SIGGRAPHو به منظور بیان اهداف و معرفی رویدادهای آینده این سازمان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید. وبسایت این مجموعه در دست ساخت بوده و بزودی اطلاعات بیشتر بر روی سایت قرار خواهد گرفت : tehran.siggraph.org

Tehran ACM SIGGRAPH Professional Chapter
Tehran ACM SIGGRAPH Professional Chapter

 اگرچه این یک رویداد بی سابقه و بسیار مهم برای علاقه مندان به گرافیک رایانه ای و هنرهای دیجیتال در ایران است اما به معنی برگزاری نمایشگاه سیگراف که نظیر آن را در امریکا ،کانادا و رویدادهای سیگراف SIGGRAPH آسیا دیده ایم نیست .

Tehran ACM SIGGRAPH در 30 اردیبهشت 1393 در دانشگاه صنعتی امیر کبیر افتتاح گردید که متاسفانه کمبودهای فراوانی داشت . رویداد اصلی مهرماه در تهران برگزار خواهد شد و افراد مهمی نیز از شرکتهای مطرح ایرانی حضور خواهند داشت،امیدواریم که این رویداد زمینه ساز رویدادهایی مانند سیگراف SIGGRAPH باشد و در آینده شاهد روبدادهای بزرگتر و بهتری باشیم.

پرسشها و پیشنهادهای خود را می توانید با رایانامه Tehran-chapter@siggraph.org در میان بگذارید.