ظاهرا هوش مصنوعی دست به کار شده تا نرم افزارهای تریدی اس مکس و مایا بصورت جهشی دروس خود را پاس کنند، چرا که غول نرم افزاری اتودسک از آپدیت زود هنگام تریدی اس مکس 3ds Max 2025.1 رونمایی کرد و نشانه هایی از کد نویسی خارج از درک انسان در آن دیده می شود.

در این پست به ویژگی های جدید نخستین آپدیت تریدی مکس 3ds Max 2025.1 می پردازیم.

بروز رسانی های کلیدی شامل بهبود گردش کار برای اصلاح کننده های Array و Boolean و کنترل بهتر بر روی رنگ آمیزی و وزن پوست در عملیات ریگ بندی کاراکتر است.این بروز رسانی عمدتاً بر ساده‌سازی جریان‌های کار مدل‌سازی و معرفی برخی بروزرسانی‌ها برای شیدرها و ریگ کاراکتر تمرکز دارد.

3ds Max 2025.1

Turbulent Color Noise یک شیدر OSL جدید است که با جابجایی مکرر یک موقعیت، همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است، تلاطم را شبیه سازی می کند.این ویژگی برای شبیه سازی سیالات ،نشت نفت یا ایجاد جلوه های رنگین کمان انتزاعی عالی است.

3ds Max 2025.1

این بروزرسانی شامل پارامترهای جدیدی برای Paint Weights در Skin Modifier است تا به کاراکتر آرتیست ها، کنترل دقیق‌تری بر قدرت پینت ارائه دهد. در گذشته، استفاده از ترکیب Shift + Alt برای رنگ آمیزی وزن پوست “بیش از حد حساس و کنترل آن دشوار بود”. با این پیشرفت‌ها، می‌توانید افزایش‌های کوچکی را در قدرت پینت با دامنه وسیعی از حرکات ماوس تعریف کنید.

3ds Max 2025.1

در مورد Array Modifier، دو پیشرفت عمده شامل پردازش سریعتر “تا 250٪” و پشتیبانی از انیمیشن برای random number seeds ، جهت اختصاص کنترلرها و استفاده با پارامترهای wire است.

3ds Max 2025.1

Boolean Modifier به روز شده دارای چندین پیشرفت برای انجام وظایف مش بندی مبتنی بر حجم است. اکنون می توانید از میانبرهای صفحه کلید برای کنترل دقت فلش های چرخان اندازه Voxel و لغو مش بندی حجم استفاده کنید.

3ds Max 2025.1

در 3ds Max 2025  پنجره Arnold RenderView اکنون به طور پیش فرض قابل اتصال است که می تواند در تنظیمات رندر غیرفعال شود. مشابه Maya 2025.1، به طور پیش‌فرض حذف نویز تصویر Open Image (OIDN) را فعال می‌کند و دارای عملکرد جدید اسنپ شات و سایر پرداخت‌ها است.

3ds Max 2025.1 همچنین شامل Substance 3.0.0 است که یک رابط جدید و منبع باز Substance 3D را برای انتقال داده بین نرم افزارهای سه بعدی معرفی می کند.