در این پست جدیدترین ورژن های موتور رندرینگ محبوب و قدرتمند کرونا رندر را بررسی می نماییم.

نرم افزار کرونا رندر ابتدا یک پروژه دانشجویی ساده در یکی از دانشگاه های پراگ در جمهوری چک بود.امروزه کرونا به یکی از قدرتمندترین موتورهای رندر تبدیل شده که توان رقابت با غول های رندرینگ مانند رندرمن ،آرنولد ، وی ری و .. را دارد.کار کردن با Corona Renderer بسیار ساده است و سرعت و کیفیت بسیار خوبی دارد و این سه ویژگی بسیار مهم برای این پلاگین است.کرونا برای کاربرانی که پردازنده ضعیفی دارند و کاربرانی که  به دنبال کیفیت عالی در کمترین زمان هستند بهترین گزینه است.کرونا رندر از متریال ها ، نور هاو دوربین های 3Ds MAX پشتیبانی میکند و یک موتور  Biased و Unbiased است.

کرونا رندر در حال حاضر برای نرم افزار های تریدی استودیو مکس ، نرم افزار مایا و نرم افزار سینما فوردی و نرم افزار بلندر توسعه داده می شود.با استفاده از اسکریپت corona converter می توانید نورها و متریال های وی ری ، منتال ری و .. را به متریالها و نورهای سازگار با کرونا تبدیل کنید.

موتور رندرکرونا-کرونا رندر
موتور رندرکرونا

بررسی ویژگی های کرونا 12 :

کاربران اکنون می توانند صحنه های کرونا را به Vantage برای رندر سریع تست و رندر انیمیشن با ردیابی پرتوهای GPU در زمان واقعی ارسال کنند.

Corona 12 همچنین شامل برگردان‌های منحنی است که این امکان را فراهم می‌کند که برچسب‌ها را روی سطوح منحنی مانند بطری‌ها و اجسام کروی بدون اعوجاج اعمال کنید. یک Virtual Frame Buffer جدید ویژگی‌هایی مانند مقایسه تصویر A/B بهبودیافته، چندین تنظیم LightMix در یک رندر، و محاسبات تاخیری شکوفایی و تابش خیره‌کننده را ارائه می‌دهد که روند رندر را بهبود می‌بخشد.

این به‌روزرسانی همچنین ابزار Corona Pattern را بهبود می‌بخشد و استفاده از اشیاء هندسی را برای تعریف جعبه‌های برش امکان‌پذیر می‌کند و امکان ایجاد الگوی دقیق با ابزارهای snapping را فراهم می‌کند. Scatter Instance Brush در نسخه 3ds Max به کاربران اجازه می دهد تا نمونه های رویه ای را به خوبی تنظیم کنند.

Corona Sky برای پشتیبانی از زوایای کمتر خورشید، بهبود انتقال روز به شب، بهبود یافته است و شامل یک پارامتر جدید تراکم برای سفارشی‌سازی ابر است. کتابخانه متریال Corona اکنون در Chaos Cosmos در دسترس است.

بهبودهای کوچکتر اضافی شامل به‌روزرسانی‌های Cryptomatte، امکان تنظیم بر اساس متریال و بهبود عملکرد در رندرهای توزیع‌شده است. تبدیل مواد، به ویژه از VRayMaterial به مواد فیزیکی Corona، اصلاح شده است، و Scene Converter در Cinema 4D برای سازگاری بهتر بین بیت مپ های Corona و C4D بهبود یافته است.

بهینه‌سازی‌های عملکرد شامل بهبود سرعت رندر در ماشین‌های با شمارش هسته‌های بالا، مدیریت بهتر نقشه‌های محیطی بزرگ، و بهبود عملکرد نمای در 3ds Max و Cinema 4D است.

آموزش کرونا آموزش کرونا pdf موتور رندر کرونا موتور رندر کرونا برای اسکچاپموتور رندر کرونا برای رویتموتور رندر کرونا یا ویریموتور رندر coronaتنظیمات موتور رندر کرونا آموزش موتور رندر کروناتفاوت موتور رندر کرونا و ویری

آموزش کرونا موتور رندر آموزش کرونا برای مکس آموزش کرونا در مکس آموزش نصب موتور رندر کرونا  آموزش کرونا در سینما فوردی Cinema4d