آنریل چیست ؟

موتور آنریل Unreal Engine  یک موتور بازی است که توسط اپیک گیمز Epic Games طراحی و توسعه داده شده‌است. آنریل علاوه بر ساخت بازی در شبیه سازی معماری،جلوه های ویژه،انیمیشن سازی و شبیه سازی محصول کاربرد دارد. این موتور برای نخستین بار در سال ۱۹۹۸ برای ساخت یک بازی تیراندازی اول شخص به نام آنریل به کار گرفته شد. موفقیت‌های فنی این بازی به دلیل استفاده از این موتور، آنریل را به یک موتور کارآمد برای ساخت بازی‌هایی در سبک‌های دیگری چون مخفی‌کاری و نقش‌آفرینی نیز تبدیل نمود. در سال ۲۰۰۲ نسخه دوم و در سال ۲۰۰۴ نسخه سوم موتور آنریل نیز معرفی شدند که نسخه سوم برای اولین بار امکان پشتیبانی از اندروید و آی‌اواس را نیز دارا شد که ساخت بازی‌های موبایلی در این موتور را ممکن کرد.

Unreal Engine

اپیک گیمز که بود و چه کرد؟

اپیک گیمز یک توسعه دهنده و ناشر بازی ویدئویی و نرم‌افزاری آمریکایی است که در کری ، کارولینای شمالی مستقر است. این شرکت توسط تیم سوئینی به عنوان سیستم های رایانه ای پتوومک در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد ، و در اصل در خانه پدر و مادرش در پتوومک ، مریلند واقع شده بود. به دنبال اولین انتشار بازی ویدیویی تجاری او ، ZZT 1991 ، این شرکت در اوایل سال ۱۹۹۲ به اپیک مگاگیمز تبدیل شد و مارک رین که اکنون معاون رئیس شرکت است ، به منصه ظهور رساند. با انتقال دفتر مرکزی خود به شهر کاری ، نام این استودیو به اپیک گیمز تغییر کرد.

اپیک گیمز موتور آنریل انجین را توسعه می دهد ، یک موتور بازی تجاری موجود که همچنین بازی های ویدیویی توسعه یافته داخلی آنها مانند فورتنایت و چرخ‌دنده‌های جنگ و تیغه بی نهایت را تقویت می کند. در سال ۲۰۱۴ ، آنریل انجین Unreal Engine به عنوان “موفق ترین موتور بازی ویدئویی” توسط رکوردهای جهانی گینس لقب گرفت.

اپیک گیمز صاحبان توسعه دهندگان بازی های ویدیویی صندلی سرگرمی و سایونیکس و همچنین توسعه دهنده نرم‌افزار مبتنی بر ابر Cloudgine است و زیر استودیوهای معروف را در سیاتل ، انگلیس ، برلین ، یوکوهاما و سئول اداره می کند. در حالی که سوئینی همچنان سهامدار عمده است ، تنسنت در سال ۲۰۱۲ ۴۸٫۴٪ سهام معادل ۴۰٪ از کل اپیک گیمز را در این شرکت به عنوان بخشی از توافق نامه با هدف انتقال اپیک گیمز به سمت یک مدل سرویس بازی خریداری کرد. پس از عرضه محبوب فورتنایت در سال ۲۰۱۷ ، این شرکت سرمایه گذار های بیشتری به دست آورد که امکان گسترش پیشنهادات Unreal Engine خود ، ایجاد رویدادهای ورزش الکترونیک در اطراف فورتنایت و راه اندازی فروشگاه اپیک گیمز را فراهم کرد. از آگوست سال ۲۰۲۰ ، ارزش سهام این شرکت ۱۷٫۳ میلیارد دلار بوده است.

معرفی ویژگی های جدید آنریل ۵ :

دانلود جدیدترین ورژن آنریل انجین :

فهرست