یوهایو  Uhive یک متاورس و شبکه اجتماعی هم‌رسانی عکس و ویدئو است که ام ایچ جی و گروهش آن را بنیان نهادند و هم‌اکنون پلاسماگ مالکیت آن را برعهده دارد. این نرم‌افزار این امکان را به کاربران خود می‌دهد که عکس‌ها و ویدئوهای خود را در دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام، تامبلر و فلیکر همرسانی کنند. کاربران هم‌چنین می‌توانند از فیلترهای دیجیتال برای تصاویرشان استفاده کنند.

یوهایو یک نرم‌افزار مالکیتی است و برای آی‌اواس، اندروید در دسترس است.

شما به صورت رایگان می توانید در این متاورس ثبت نام کنید و با فعالیتهای خود زمین رایگان بدست آورید.

ویژگی های یوهایو  Uhive  :

توکن UHIVE

توکن UHIVE توکن اختصاصی متاورس UHIVE است. این توکن‌ها روی بلاک چین اتریوم ساخته شده‌اند و به گفته سازندگان پلتفرم، به زودی برای قدرت دادن به تراکنش‌های داخل شبکه از آنها استفاده خواهد شد. پس از ایجاد شدن این امکان، شما قادر خواهید بود با استفاده از این توکن‌ها، زمین ها،کالاها و سرویس‌های مورد نظر خود را خریداری کنید.

Space شخصی شما در متاورس UHIVE :

در واقع Space ماهیت اصلی یوهایو UHIVE را تشکیل می‌دهد. اسپیس در این پلتفرم درواقع همان پروفایل شماست که دو نوع دارد:  اسپیس شخصی و اسپیس کاری.

دنیای آزاد یوهایو UHIVE

در یوهایو UHIVE صحبت از مفهومی به نام دنیای آزاد (Free World) به میان می‌آید. بر اساس گفته های سازندگان این پلتفرم، دنیای آزاد قصد دارد ارتباطات خود را در یک دنیای خالی از قضاوت بسازد. هدف یوهایو ایجاد فضایی برای بیان آزادانه ایده‌ها، ترس‌ها، تنفرها ،خشم‌ها و… است.

واقعیت مجازی UHIVE

یکی دیگر از ویژگی های یوهایو واقعیت مجازی است که باعث تعامل بهتر بین اعضای این شبکه اجتماعی می شود.

خرید و فروش NFT

در این پلت فرم امکان خرید و فروش و ساخت NFT نیز وجود دارد که با استفاده از توکن یوهایو می توانید قیمت گذاری کنید.

خرید و فروش زمین در متاورس یوهایو 

در این پلت فرم می توانید زمین های مختلف را در دسته بندی های علم و تکنولوژی،فشن،آرت و … مشاهده و خریداری کنید.

هر مربع که یک قطعه زمین محسوب می شود  دارای رنگهای مختلفی است که رنگهای روشن تر قیمت پایین تر و رنگ های تیره تر قیمت بالاتری دارند و زمین های گران تر معمولا در وسط صفحه قرار دارند.

وایت پیپر متاورس یوهایو UHIVE

در وایت پیپر ۵۷ صفحه‌ای منتشر شده توسط تیم فنی پروژه، به جزئی‌ترین نکات ممکن اشاره شده که لیست کردن تمامی آنها در اینجا امکان‌پذیر نیست. بنابراین نکات مهم و قابل توجه را در این اینجا خواهید دید:

  • ۳۰ درصد از درآمدهای تبلیغات به شکل توکن‌های UHIVE با کاربران به اشتراک گذاشته خواهد شد.
  • شبکه اجتماعی UHIVE از دو دنیا تشکیل شده است: دنیای متمدن و دنیای آزاد.
  • UHIVE یک متاورس و شبکه اجتماعی است که بعد کاملا جدیدی از شبکه‌سازی اجتماعی را معرفی می‌کند و به شما اجازه می‌دهد چیزهایی کاملا جدید تجربه کنید و راه‌هایی جدید برای بیان خود و اینکه واقعا می‌خواهید چه کسی باشید کشف کنید. این شبکه اجتماعی طی چند مرحله، یک اقتصاد دیجیتالی جامع پیاده‌سازی خواهد کرد تا به کاربران اجازه دهد به قابلیت‌های متعدد شبکه اجتماعی UHIVE دسترسی داشته باشند.
  • چشم‌انداز ما این است که تجربه کاربری را از نو بسازیم و تبدیل به برجسته‌ترین شبکه اجتماعی سرتاسر جهان شویم.
  • پلتفرم نوآورانه UHIVE این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا Space خود که به عنوان «پروفایل شخصی» شناخته می‌شود را با یک لوکیشن دیجیتالی در دنیایی از Spaceهای بی‌نهایت، ساخته و به نمایش دربیاورند.

هدف ما معرفی و بررسی این پلت فرم است و توصیه ای در زمینه سرمایه گذاری در آن نداریم اما با توجه به قابلیت جالب این پلت فرم که هم امکان خرید و فروش زمین،خرید و فروش NFT و هم امکانات شبکه های اجتماعی دارد ممکن است در آینده رشد قابل توجهی داشته باشد و همچنین در حال حاضر می توانید از قابلیت های رایگان آن استفاده کنید.