هیلو  Halo یک مجموعه تلویزیونی نظامی‌گری علمی تخیلی آمریکایی است که توسط کایل کیلن و استیون کین برای سرویس استریم پارامونت پلاس بر اساس مجموعه بازی‌های ویدیویی به همین نام ساخته شده‌است. این سریال که توسط شبکه‌های شوتایم، ۳۴۳ اینداستریز، تلویزیون امبلین، وان بیگ پیکچرز و چپتر الون تولید شده‌است، جنگی در قرن بیست و ششم بین فرماندهی فضایی سازمان ملل متحد و میثاق را دنبال می‌کند، یک اتحاد تئوکراتیک -نظامی متشکل از چندین نژاد بیگانه پیشرفته که مصمم به ریشه کن کردن نژاد بشریت هستند.

بریکدان دیدنی فیلم هیلو :

کورتانا هوش مصنوعی و دستیار فرمانده ارشد در بازی و فیلم هیلو است که مایکروسافت پس از موفقیت هیلو دستیار مایکروسافت در ویندوز را کورتانا نامگذاری کرد.

پابلو شرایبر و جن تیلور در نقش مستر چیف مأمور جان-۱۱۷ و کورتانا ایفای نقش می‌کنند و دومی دوباره نقش خود را از سری بازی‌های ویدیویی بازی می‌کند. در این سریال همچنین شبانه اعظمی، ناتاشا کولزاک، اولیو گری، یرین‌ها، بنتلی کالو، کیت کندی، چارلی مورفی، دنی ساپانی، بوکیم وودبین و ناتاشا مک‌الهون ایفای نقش می‌کنند.

توسعه یک سریال تلویزیونی در سال ۲۰۱۳ آغاز شد.[۳] کیلن در ژوئن ۲۰۱۸ استخدام شد و این سریال به‌طور رسمی سفارش ۹ قسمتی را برای پارامونت پلاس اعلام کرد. فیلمبرداری در انتاریو، کانادا در اکتبر ۲۰۱۹ آغاز شد، اگرچه پس از تولید پنج قسمت اول به دلیل دنیاگیری کووید-۱۹ تحت تأثیر قرار گرفت. فیلمبرداری در نهایت در بوداپست مجارستان در فوریه ۲۰۲۱ از سر گرفته شد.

هیلو در ۲۴ مارس ۲۰۲۲ در پارامونت+ پخش شد،و برای فصل دوم تمدید شد. بخشی از سریال در ۱۴ مارس ۲۰۲۲ در جنوب از جنوب غربی نشان داده شد.فصل اول به‌طور کلی نقدهای مثبتی از منتقدان دریافت کرد.

طرح داستان

هیلو Halo «یک درگیری حماسی قرن ۲۶-اُم بین بشریت و یک تهدید بیگانه به نام «کاوننت» (Covenant؛ به‌معنی: پیمان) را دنبال می‌کند و داستان‌های شخصی عمیقاً ترسیم شده را با اکشن، ماجراجویی و چشم‌اندازی غنی از آینده می‌بافد.»

کیکی ولفکیل، تهیه‌کننده اجرایی، فاش کرد که این سریال یک داستان مستقل است که در «خط زمانی نقره‌ای» خودش اتفاق می‌افتد که جدا از اصل و داستان اصلی فرنچایز فرارسانه‌ای است و نه یک ادامه، اقتباس، پیش‌درآمد یا دنباله. او توضیح می‌دهد که آنها می‌خواستند به دو کانون هیلو فرصتی بدهند تا به صورت جداگانه و متناسب با رسانه خود تکامل یابند. این تصمیم با نحوه اقتباس مارول استودیوز از کتاب‌های کامیکس در دنیای سینمایی مارول مقایسه شده‌است.