اسکچ بوک پرو SketchBook Pro   یکی از پرکاربرد ترین نرم افزارهای طراحی گرافیکی پیکسلی  و محبوبترین نرم افزار دوبعدی اتودسک Autodesk است . SketchBook Pro از رابط کاربری radial/pie برای طراحی استفاده می کند که ابزارهای فوق العاده آن کار را برای طراحی مفهومی (طراحی کانسپت) و اسکچ از طرح نهایی بسیار ساده و آسان میکند. ابزار های ترسیم ,براش ها, سایه, پالت رنگ ، خط کش ، خطوط ، اشکال ،استمپ و … از جمله ابزار کاربردی اسکچ بوک SketchBook است.

نرم افزار اسکچ بوک پرو SketchBook Pro توسط Alias Systems Corporation توسعه داده شد اما اکنون اتودسک Autodesk صاحب این نرم افزار است.SketchBook Pro تجربه ی نقاشی طبیعی مانند مداد, قلم مو , ماژیک بر روی کاغذ را به شما هدیه میدهد. تا کنون در هنر دیجیتال به این واقعیت نتواسته بودیم تا این حد نزدیک باشیم.ابزارهایی مانند خودکار, مداد, مارکر و انواع براش ها به راحتی دم دست طراح هستند , توسعه دهندگان با استفاده از سیستم تشخیص میزان فشار قادر به تشخیص مدت زمانی نگه داشتن کلیک شما هستند و با استفاده از آن میتوانند کارهای خارق العاده ای انجام دهند, مانند دنیای واقعی که هر چقدر مداد را روی کاغذ بیشتر فشار دهید پر رنگ تر اثر می گذارد اینجا نیز همین امکان را با ابزارهای نرم افزار خواهید داشت.

SketchbookPro

 

ابزارهای ترسیم اشکال هندسی سنتی مثل بیضی ها, منحنی های فرانسوی برای طراحان که علاقه مند به این زمینه هستند خبر خوبی است. از جمله ویژگی ها وامکانات دیگر قابلیت براش های قابل تنظیم و شخصی سازی است، به این صورت که می توانید از طرح ورودی خود به عنوان براش استفاده کنید (مانند فتوشاپ Photoshop).دسترسی به کتابخانه بزرگ قلم معروف Copic با بیش از 100 قلم مو و مداد و ماژیک از پیش تعریف شده کمک شایانی به طراحی های بی نظیر شما می کند.

Autodesk SketchBook
Autodesk SketchBook

 Autodesk SketchBook Pro_flipbook

با استفاده از Flipbook قابلیت انتقال تصاویر به صورت کی فریم keyframe به نرم افزارهای دیگر autodesk مانند تریدی اس مکس ، مایا و … در اختیارتان قرار میگیرد که می توانید خروجی را به راحتی به انیمیشن تبدیل کنید و به آن حرکت ببخشید ، بدون شک ساخت انیمیشن های دو بعدی، نقاشی دیجیتال و طراحی کانسپت یکی از لذت بخش ترین کارها در طراحی با این نرم افزار است.

از نرم افزار SketchBook Pro می توانید در زمینه طراحی صنعتی،معماری،انیمیشن، بازی سازی ،طراحی خودرو وبه طور کلی طراحی کانسپت،تصویر سازی و نقاشی دیجیتال بهره ببرید.

قابلیت های پیشرفته  لایه ها در SketchBook Pro به شما اجازه ای ادغام لایه ها، انتخاب همزمان چندین لایه ، گروه بندی  لایه ها  با هم و تشکیل یک گروه و انتخاب رنگ لایه پس زمینه را می دهد.

Autodesk SketchBook Pro 2016

تصاویر بیشتر

مهمترین نکته در طراحی دیجیتال داشتن دید وسیع و خارج از بوم است. با ابزارهای دید وسیع و پرسپکتیو اسکچ بوک به این زاویه از دید وسیع دست خواهید یافت.

ویژگی های جدید :

در ورژن 2018 اسکچ بوک پروویژگی های زیر افزوده شده است :

Work with layers naturally

Four dimensions of symmetry

Import/Export layered PSD

Natural drawing experience

Rulers and guides

Unlimited brushes

Four custom perspective guides

در ورژن 2016 نرم افزار Autodesk Sketchbook Pro For Enterprise   طراحی و کار با نرم افزار بسیار هوشمندانه تر و لذت بخش تر شده است، در این ورژن شاهد افزوده شدن براشهای جدیدی به نام Glow هستیم که شامل براشهای  Glow Cross,Glow Neon , Glow Brush ,Glow wispy2, Glow wispy می باشد.

قبل از دانلود فایل ها نرم افزار میکروتورنت را دانلود نمایید و فایلهای دانلود شده را با این نرم افزار اجرا نمایید  : دانلود میکروتورنت

دانلود اسکچ بوک برای سیستم عامل ویندوز- 64 بیتی (لینک تورنت ):

دانلود Autodesk Sketchbook Pro For Enterprise – MacOSX برای سیستم عامل مک(لینک تورنت) :

پس از دانلود فایل تورنت را با نرم افزار میکروتورنت یا بیت تورنت اجرا کنید و منتظر بمانید تا بارگیری کامل شود.

دانلود Autodesk Sketchbook Pro for Tablets برای سیستم عامل اندروید (دانلود از تلگرام):

SketchBook,اسکچ,Sketch,کانسپت,طراحی,دانلود,هنر دیجیتال,نقاشی دیجیتال,طراحی دیجیتال,digital painting،توسعه نرم افزارهای گرافیک رایانه ای،هوش مصنوعی و طراحی وب ،دانلود رایگان آموزش ،نرم افزار،پلاگین و اسکریپت

نرم افزار تشخیص زیبایی