کوینکس یکی از معتبرترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است که به تازگی امکان انجام معاملات استراتژیک و سرمایه گذاری خودکار را افزوده است. با استفاده از برنامه سرمایه گذاری خودکار در صرافی کوینکس CoinEx معاملات را راحت تر و سودتان را خیلی بیشتر کنید.

اگر هنوز عضو این صرافی نشده اید از لینک زیر می توانید ثبت نام کنید :

لینک ثبت نام در صرافی کوینکس

سرمایه گذاری خودکار یا ترید خودکار چیست؟

برنامه سرمایه گذاری خودکار کوینکس CoinEx یک استراتژی معاملاتی است که به شما کمک می کند تا به طور خودکار دارایی های کریپتویی(ارزهای دیجیتال) را از طریق سرمایه گذاری از قبل تعیین کنید و دوره های متوالی و مکرری را جمع آوری کنید. این برنامه از اجرای خودکار پشتیبانی می کند و بسیار راحت و کاربر پسند است.

با چه مبلغی می توانم از سرمایه گذاری خودکار استفاده کنم؟

با حداقل یک USDT، شما می توانید سرمایه گذاری های پایداری را انجام دهید و ارزش دارایی ها را روز به روز افرایش دهید.

از چه طریق می توانم به این بخش دسترسی پیدا کنم؟

کوینکس اعلام کرد که سرویس “برنامه سرمایه گذاری خودکار” را در حال حاضر در نسخه وب ارائه می دهد و در اپلیکیشن موجود نیست.

سرمایه گذاری خودکار چه مزایایی دارد؟

۱- افزایش تنوع سبد سرمایه گذاری و کاهش ریسک
کلید یک سرمایه گذاری موفق، «خرید با قیمت کم و فروش با قیمت بالا» است، یعنی درک بهترین زمان خرید و فروش و کسب سود از آن بخش. با برنامه سرمایه‌گذاری خودکار، دارایی‌ ها در مرحله های مختلف و متفاوت با هزینه‌ های متفاوت سرمایه‌گذاری میشوند و این خریدهای کوچک اما مکرر میتواند به کاهش میانگین هزینه و کاهش ریسک کمک کند.

۲- کسر خودکار، ساده و راحت
پس از بوجود آمدن ویژگی سرمایه گذاری خودکار، سیستم بطور خودکار هزینه سرمایه گذاری را از حساب اسپات شما کسر میکند و با توجه به میزان و مقدار سرمایه گذاری و دوره ی از قبل تعیین شده شما، سفارش یا همان اردر را ارسال میکند. هیچ عملیات دیگری نیاز نیست و همین امر سرمایه گذاری را آسان تر میکند.

۳- بدون نگرانی از زمان بندی سرمایه گذاری
برای سرمایه گذاری های بلندمدت، طرح سرمایه گذاری خودکار میتواند هزینه ها و خطرات را کاهش دهد و نیازی به تجزیه و تحلیل نقطه ورود، محاسبه قیمت خرید، یا تنظیم تصمیمات سرمایه گذاری بلندمدت برای نوسانات کوتاه مدت بازار نیست.

۴- دارایی های خود را به طور منظم جمع آوری کرده و رشد دهید
بدون نیاز به جمع آوری مبالغ خیلی زیاد و هنگفت، شما از دارایی های غیر قابل استفاده برای خرید ارزهای دیجیتال از طریق برنامه سرمایه گذاری خودکار استفاده میکنید و با انجام سرمایه گذاری های منظم و ثابت ، ارزش دارایی های خود  را  میتوانید افزایش دهید.

آموزش راه اندازی سرمایه گذاری خودکار در صرافی کوینکس CoinEx

برای استفاده از برنامه سرمایه گذاری خودکار کوینکس CoinEx ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید،سپس از نمودار بالا گزینه و تب کشویی Fiance را انتخاب کنید بعد از آن بر روی گزینه آخر که تب Strategic Trading است کلیک کنید تا بتوانید وارد این بخش شوید.

کوینکس

سپس با عکس زیر مواجه می شوید که در قسمت Strategy Pool  میتوانید سرمایه گذاری خودکار را راه اندازه کنید.همچنین در بخش My Strategy استراتژی های شما را نشان میدهد، در اینجا قسمتهای مختلف این صفحه را بررسی می کنیم  :

 1. استراتژی هایی که میتونید استفاده کنید.
 2. استرتژی های شما.
 3. برنامه سرمایه گذاری خودکار.
 4. ساخت استرتژی.
 5. اسپات گرید.
 6. بخش اسپات گرید هنوز در این صرافی نیامده ولی به زودی خواهد آمد.

کوینکس

برای ساخت سرمایه گذاری خودکار در صرافی کوینکس CoinEx ابتدا  طبق عکس به بخش [Auto-Invest Plan] بروید و روی تب [Create Strategy] کلیک کنید که با صفحه ای طبق عکس زیر مواجه میشوید:

 1. در این بخش رمزارزی که میخواهید سرمایه گذاری کنید را انتخاب میکنید.
 2. در این بخش میتوانید زمان تکرار چرخه سرمایه گذاری خودکار را انتخاب کنید.
 3. با استفاده از این قسمت تعیین می کنید که چه ساعت و وقتی فعال باشد.
 4. مقدار سرمایه گذاری در هر چرخه را وارد کنید.
 5. مقدار کلی سرمایه شما.
 6. در این بخش شما مقدار سرمایه ای که میخواهید وقتی به آن رسیدید صرافی به شما اطلاع دهد را وارد کنید.
 7. تب ساخت سرمایه گذاری خودکار صرافی کوینکس CoinEx.

کوینکس

در بخش [My Strategy]  استراتژی هایی که ایجاد کردید را ببینید و به این صورت در واقع روی سرمایه و سود  کنترل بیشتری دارید. پیشنهاد میکنم حتما این بخش را بررسی کنید تا در حساب کتاب های معاملاتی که انجام دادید به مشکل جدی بر نخورید و بتوانید شرایط را مدیریت کنید.

نکته های مهمی که در این روش باید به آن توجه کنید :

۱- سرمایه ای که استفاده شده از موجودی حساب اسپات کسر میشود، بنابراین ابتدا مطمئن شوید که موجودی اسپات شما کافی است.
2- اگر موجودی اسپات کافی نباشد،سرمایه گذاری خودکار برای آن دوره ای اجرا نمیشود و از طریق پیام های درون سایت و ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد که دارایی های بیشتری اضافه کنید و افزایش سرمایه کنید. اگر استراتژی سرمایه‌گذاری خودکار برای ۵ بار متوالی به دلیل موجودی ناکافی شکست بخورد سیستم استراتژی را به حالت تعلیق در می آورد که برای شروع دوباره به resume دستی نیاز دارد.
3- حداقل مبلغ برای هر دوره سرمایه گذاری خودکار یک دلار و حداکثر متفاوت است. بنابراین شما باید برای جزئیات بیشتر به صفحه برنامه سرمایه گذاری خودکار بروید و بررسی کامل را انجام دهید.
4- سرمایه گذاری خودکار فقط کارمزد معاملاتی را برای تراکنش ها دریافت میکند که در واقع میشه گفت برابر با کارمزد تراکنش اسپات است و هیچ کارمزد اضافی دریافت نمیشود و نکته دیگر اینکه در این روش استفاده از CET برای کسر کارمزد پشتیبانی نمیشود.
۵- هر کاربر میتواند تا ۲۰ استراتژی در حال اجرا از جمله معلق را درطرح سرمایه گذاری، شبکه اسپات و بقیه شبکه ها ایجاد کند.
۶- تنظیم استراتژی سرمایه گذاری خودکار فقط در یک بازار امکان پذیر است و از ترکیب بازارها پشتیبانی نمیشود.