سندباکس Sandbox  یک ژانر بازی ویدئویی است که در آن بازیکن آزاد می‌باشد و می‌تواند داستان خودش را در بازی خلق کند و کنترل کامل بر روی کاراکتر بازی دارد و در بعضی مواقع نیز محیط اطراف کاراکتر نیز کنترلش در دست بازیکن است. در این سبک از بازی هیچ هدفی وجود ندارد. خیلی از افراد این ژانر را با جهان باز اشتباه می‌گیرند اما به دلیل شباهت این دو در آزادی بازیکن اما تفاوت اساسی این دو این است که در جهان‌باز فرد آزاد است کارها و مأموریت‌هایی را به دلخواه خودش انجام دهد که این مأموریت از قبل برنامه‌نویسی شده و بازیکن نمی‌تواند آنها را تغییر دهد اما در بازی‌های سندباکس اینچنین نیست و شما محدودیتی ندارید و می‌توانید محیط، داستان، شخصیت و زندگی خود را در بازی خلق کنید. از بازی‌های مشهور سندباکس می‌توان به بازی ماینکرفت که پرفروش‌ترین بازی جهان نیز می‌باشد اشاره کرد.

پس از افزایش محبوبیت بازی‌های بلاک چینی، تیم توسعه این بازی به نام Pixol، نسخه متاورسی آن را در سال 2018 عرضه کرد. برای فعالیت حرفه‌ای در این دنیای متاورس باید نرم افزار وکس ادیت Vox Edit را به خوبی یاد بگیرید.

بازی بلاک چینی The Sandbox از چندین توکن و ارز دیجیتال در محیط متاورسی Metaverse خود استفاده می‌کند. توکن SAND رمز ارز محلی این بازی است که تقریبا پایه تمام تراکنش‌ها و فعالیت‌های درون سند باکس شناخته می‌شود. توکن LAND یک قطعه زمین دیجیتالی در این بازی است و از ASSET برای اهداف مختلفی مانند ساخت دکوری‌های زیبا، اشیاء قابل حمل، شخصیت غیر قابل بازی (NPC)، تجهیز کردن آواتار و موارد بسیار دیگر استفاده می‌شود. هنرمندان همچنین می‌توانند انیمیشن‌ها و رفتارهای از پیش تعیین شده‌ای را به ASSETهای خود اضافه کنند. برای ساخت آن‌ها از نرم افزار VoxEdit استفاده می‌شود.

معرفی نرم افزار VoxEdit :

سند باکس ابزاری به نام VoxEdit را برای ساخت مدلهای سه بعدی وکسل توسعه داده است. نحوه کار با نرم افزار وکس ادیت بسیار ساده است و تمام افراد می‌توانند از آن برای ساخت NFTهای خود استفاده کنند. یکی از ویژگی‌های مهم این ابزار، امکان خروجی گرفتن مستقیم از ASSETها به داخل پلتفرم سندباکس است که کار با آن را بسیار راحت کرده است.

در VoxEdit هر 1 متر (یا 1 بلاک) برابر با 32×32×32 واکسل است. قد هر کاراکتر انسانی NPC یا آواتر هم 2 متر (2 بلاک) است، یعنی ارتفاع آن برابر با 64 واکسل خواهد بود. نرم افزار VoxEdit برای ویندوز و مک در دسترس است. برای دانلود کافی است وارد وبسایت سندباکس به آدرس sandbox.game/en/create/vox-edit شده و روی “Download” کلیک نمایید.

در لینک زیر همچنین ویدیوهای آموزشی نحوه کار با این ابزار و ویدویی آشنایی کامل با سندباکس وجود دارد:

Sandbox Youtube