روشی ساده برای پیدا کردن پسورد password ، فیلم آموزش پیدا کردن رمز و کلمه عبور که توسط یک محقق شبکه های اجتماعی به نام جیمی کیمل تهیه شده است  را در ادامه ببینید!  هدف ما از این ویدئو آشنایی شما با روشهای مقابله با هک و محافظت ازگذرواژه هایتان است.

پیدا کردن پسورد password به روشی ساده – پس از هک سونی پیکچرز که به تازگی اتفاق افتاد ، جیمی کیمل محقق شبکه های اجتماعی به خیابان های هالیوود رفته و تحقیق جالبی انجام داده است.

او در تحقیق خود قصد داشت تا با پرسیدن از افراد مختلف رمز عبورهای آنان در فضای مجازی را به دست آورد و در این کار موفق هم بود.

بیشتر افراد رمز عبور خود را ترکیبی از تاریخ تولد خود، محل تحصیل و یا حتی نام حیوان خانگی شان اعلام می کردند.

پیشنهاد می کنیم که کلیپ زیر را که قسمتی از این تحقیق می باشد از دست ندهید.

و اما هشت پیشنهاد برای محافظت بیشتر و بهتر از گذرواژه ها :

۱) به هیچ وجه از نام ها استفاده نکنید فرقی نمی کند که اسم فامیلتان باشد، یا باشگاه فوتبال مورد علاقه تان. بسیاری از برنامه های هکر، رمزهای عبور را با کمک فرهنگ لغت هک می کنند. فقط چند ساعت طول خواهد کشید که با کمک واژه های یک فرهنگ لغت، پیدا کردن پسورد شما امکان پذیر می شود.

۲) برای رمز عبور خود حداقل از ۸ حرف استفاده کنید:

برای رمز عبوری که از ۴ حرف تشکیل شده است، حدود ۴۵۰۰۰ حالت وجود دارد. اما برای رمز عبوری که از ۸ حرف و علامتهای ویژه تشکیل شده است، یک میلیارد حالت مختلف وجود دارد!!

۳) برای رمز عبور، از حروفی که در کنار هم قرار گرفته اند استفاده نکنید!!

رمزهای عبوری مانند “qwert” یا “asdf” ، کار هکرها را برای دستیابی به رمز عبور بسیار آسان می کند، این مطلب در ترکیب اعداد نیز به همین صورت است؛ مثل ” ۱۲۳۴۵۶۷۸ “. در کنار هم قرار گرفتن حروف و یا اعداد، دستیابی به هکرها به رمز عبور شما را بسیار راحت می کند!!

۴) رمز عبور خود را تا حد امکان جایی ننویسید.

۵) برای رمز عبور خود، ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک یا اعداد و علامتهای ویژه را انتخاب کنید.

حتی اگر کاغذی که رمز عبور خود را بر روی آن نوشته اید، در جای امنی مانند کیف تان باشد، از این کار اجتناب کنید. عنوان کاغذی که رمز عبور خود را بر روی آن نوشته اید، به هیچ عنوان زیر صفحه کلید یا به مانیتور خود نچسبانید!

۶) رمز عبور خود را همواره تغییر دهید.

هر قدر، مدت زمان استفاده از رمز عبورتان بیشتر باشد، خطر هک شدن شما بیشتر خواهد بود و پیدا کردن پسورد شما ساده تر می شود.

۸) رمز عبور خود را به شخص دیگری ندهید!!

اگر از شما تلفنی یا با ایمیل، رمز عبورتان را خواستند، آن را بازگو نکنید! هکرها معمولا خود را به عنوان همکاران شرکتهای بزرگ معرفی می کنند. این اشخاص که خود را سرویس کار کامپیوتر معرفی می کنند، معمولا توسط تماس تلفنی یا ایمیل رمز عبور شما را برای حل مشکل کامپیوترتان طلب می کنند. ولی هیچ شرکت معتبر و صاحب نامی از شما رمز عبورتان را نمی خواهد.

پیدا کردن پسورد ، امنیت ، هک پسورد ، پیدا کردن نام کاربری و  کلمه عبور ، روشهای مقابله با هک پسورد ، پیدا کردن پسورد ،هک و امنیت ،ترفند رایانه،ترفند اینترنت ،پیدا کردن رمز،محافظت از رمز و نام کاربری

 

فهرست