در این پست ویژگی های جدید نرم افزار مودو را معرفی خواهیم کرد،همچنین در ادامه مطلب می توانید جدیدترین ورژن MODO را دانلود کنید.

نرم افزار MODO محصول شرکت Foundry و یکی از قدرتمندترین ابزارها  در زمینه مدلسازی سه بعدی، تکسچرینگ،یو وی، انیمیشن و رندرینگ می باشد. نرم افزار مودو در بخش مدلسازی بسیار قدرتمند عمل کرده است و تیم توسعه دهنده مو دو در بخش مدلسازی،یو وی و بهینه سازی مدل های سه بعدی از لحاظ توپولوژی توانسته اند یک شاهکار ارائه دهند.

معرفی و دانلود نرم افزار مودو MODO

یکی از قابلیت های اصلی Modo مدلسازی سریع در این نرم افزارمی باشد. Modo از یک فناوری منحصر به فرد در مدلسازی به نام MeshFusion بهره می برد که علاوه بر سادگی در طراحی سرعت مدلسازی را نیز به طور قابل توجهی افزایش داده است. نرم افزار Modo در کنار ابزارهای انحصاری مدلسازی دارای ابزارهای پیکرتراشی دیجیتال نیز می باشد که قرار گیری این ابزارها در کنار ابزارهای اصلی مدلسازی سرعت مدلسازی را دوچندان می کند به همین جهت شرکت Foundry توسعه دهنده نرم افزار مو دو مدعی است که مدلسازی در این نرم افزار قابل مقایسه با هیچ نرم افزار دیگری نیست.

هنگامی که صحبت از پیکرتراشی دیجیتال یا ابزارهای اسکالپتینگ می شود، باید شاهد ابزارهای قدرتمند ریتوپولوژی نیز در برنامه باشیم.از این رو ابزارهای ریتوپولوژی در این نرم افزار بسیار کاربردی طراحی شده اند که می توان مدلهای حجیم و مدلهای اسکن شده را به سادگی و با سرعت بالا ریتوپولوژی نمود و به مدلهای سه بعدی بهینه برای استفاده در پروژه های بازی سازی یا فیلم و انیمیشن تبدیل کرد.

در بخش یو وی مودو قابلیت های بسیار خوبی دارد و از ابزارهای مفیدی در زمینه UV Mapping و UV Unwrapping بهره می برد، امکانات مودو در زمینه یو وی به این ابزارها محدود نمی شود و از تکنیک جدیدی به نام UDIM نیز به صورت کامل پشتیبانی می کند.

در بخش شیدینگ، با استفاده از سیستم Node-Based و Layer-Based مودو امکان طراحی و توسعه شیدرهای بسیار پیچیده فراهم شده است. مودو از متریال های فیزیکی یا PBR نیز به خوبی پشتیبانی می کند و در کنار روش های دیگر ساخت متریال می توان از قدرت متریالهای فیزیکی نیز در این نرم افزار بهره برد.
موتور رندرینگ داخلی مودو بسیار قدرتمند و سریع است و  تمام نیاز شما را برای پروژه های بزرگ و کوچک را می تواند مرتفع کند،در کنار این موتور رندر قدرتمند می توان از موتور رندر محبوب وی ری نیز استفاده کرد.

در مودو میتوانید از ابزارهای camera creation و Camera projection و matte painting در پروژه های خود استفاده کنید.همچنین امکان تولید ویدیوهایی ۳۶۰° توسط شبیه ساز لنزهای فیزیکال کروی مهیا شده است که برای مصارف VR می توانید از آنها استفاده نمایید.

در زمینه شبیه سازی افکت ها و جلوه های ویژه نیز مودو ابزارهای بسیار خوبی در اختیار شما قرار می دهد، با استفاده از سیستم ذره ای مودو و ابزارهای دینامیکی و همچنین امکان شبیه سازی مو و خز و گیاهان هر آنچه برای شکوفا شدن خلاقیت در جلوه های ویژه نیاز دارید مهیا شده است.

در زمینه انیمیشن نیز نرم افزارمودو بسیار قوی ظاهر شده است و امکانات بسیار خوبی برای پویا نمایی در اختیار شما قرار می دهد،پیشرفت نرم افزار مودو در سال های اخیر و هماهنگی بسیار خوب با دیگر نرم افزار های شرکت Foundry از جمله نیوک و ماری باعث شده تا بسیاری از کاربران یادگیری نرم افزار مودو را آغاز کنند.

معرفی ویژگی های جدید MODO 16 :

دانلود نرم افزار مودو :

دانلود  مودو 16 برای سیستم عامل ویندوز

دانلود مودو 14 برای سیستم عامل مک

قبل از دانلود فایل ها نرم افزار میکروتورنت را دانلود نمایید و فایلهای دانلود شده را با این نرم افزار اجرا نمایید  : دانلود میکروتورنت