نام هنرمند : امین صادقوند
مصاحبه کننده : محسن امیدوار

گپ دوستانه با امین صادقوند

CG Aria : سلام امین جان ،لطفا خودت رو برای کاربران سی جی آریا معرفی کن،متولد چه سالی هستی و در چه رشته ای تحصیل کردی؟ سلام عرض میکنم خدمت شما و همه هنرمندان کشور امین صادقوند هستم، متولد ۱۳۶۴ .رشته تحصیلیم کامپیوتر بود و خدمت شما عرض کنم که از سن ۱۸ سالگی وارد این عرصه شدم و با نرم افزارهای Maya,Houdini FX,3ds Max,Realflow,Fusion کارمیکنم.

CG Aria : چی شد که به هنر علاقه مند شدی و چه تخصص هایی داری؟
خیلی اتفاقی بود در واقع من زمانی که اولین pc خودم رو خریدم یکی از دوستان بنده نرم افزار ۳ds max ورژن ۳ رو روی سیستمم نصب کرد و من هم کم کم به این برنامه علاقه مند شدم و شروع ورود من به عرصه cg بود.

گپ دوستانه با امین صادقوند

CG Aria : از اولین روزهای آشنایی با دنیای سی جی برامون تعریف کن ،چه راه های برای یادگیری انتخاب کردی ؟ 
در روزهای اول که وارد این تخصص شدم ،اون زمان خیلی منابع آموزشی نبود و به ناچار باید با آزمون و خطا مسیر رو پیدا میکردم ،که البته کار خیلی دشواری بود.

CG Aria : تخصصت اصلیت در چه زمینه ای هست و تا کنون در چه شاخه های فعالیت داشتی؟
تخصص های اصلی من VFX & Rigging هست البته من در بیشتر شاخه ها فعالیت کردم و مهارت لازم رو در بخشهایی همچون Modeling – Texturing – Animation دارم ولی الان چند سالی هست که به صورت تخصصی فقط در بخشهای VFX & Rig فعالیت میکنم.
CG Aria : تا به حال در چه پروژه های بزرگی فعالیت داشتی و چه اهدافی برای خودت تعریف کردی؟
در پروژه های سینمایی مثل لامپ ۱۰۰رسوایی ۲مبارکجشن تولد و چند تا پروژه سینمایی دیگه که مربوط به سالهای دور و الان خاطرم نیست.
اهداف زیادی رو در سر دارم که اگر بخوام به چندتاشون اشاره بکنم میتونم به همکاری با شرکت ها بزرگ دنیا و ارتقا خودم در بخشها و تخصصهایی که دارم
و همین طور شرکت در پروژه های بزرگ و پر افتخار که انشاالله در سال ۹۵ بیشتر این اتفاقات رقم خواهد خورد.

Amincgi (2) Amincgi (1)

CG Aria : دیدگاهت در مورد سی جی در ایران چیه؟ آینده سی جی در ایران رو چطور میبینی؟
صنعت سی جی در ایران رشد متوسطی داره ولی تنها دلیلی که می تونه به رشد بیشتر این بخش کمک فراوان بکنه ،حمایت کردن از افراد متخصص در این حوزه هست ، ما خوشبختانه افراد با استعدادی داریم که باید از اونها حمایت بشه و پروژه های سینمایی رو به افراد در خارج از کشور نسپارن و به متخصصین داخلی اعتماد کنن و روی اونها سرمایه گزاری کنن نه روی افراد خارجی به عنوان مثال فیلم سینمایی حضرت سلیمان یا فیلم سینمایی حضرت محمد که متاسفانه از افراد خارجی برای ساخت جلوه های بصری استفاده کردن که به نظر من این کار اشتباه هست .

گپ دوستانه با امین صادقوند

CG Aria : برای کسانی که تازه کار هستند چه پیشنهادی داری؟
پیشنهاد میکنم زیاد از این شاخه به اون شاخه نپرن ، خیلی ها سر در گم هستن و واقعا نمیدونن توی این رشته دنبال چی هستن
پیشنهاد میکنم کمی تحقیق کنید و با افرادی که در این رشته سالیان دراز کار کردن ،صحبت کنن و بدون هیچ آگاهی تخصصی رو دنبال نکنن که در نهایت به پشیمانی شما منجربشه ،در انتخاب نرم افزار دقت کنید چون در صورت اشتباه کردن زمان زیادی رو از دست خواهید داد.

CG Aria : اوقات فراغتت رو چطور میگذرونی؟ از تفریحاتت و سرگرمی هات بگو ؟
اوقات فراقتم رو بیشتر ورزش بدنسازی و R&D زدن میگذرونم
البته هر از گاهی مسافرت و در کل لذت بردن از زندگی 🙂

CG Aria : ممنون از اینکه وقتت رو در اختیار ما گذاشتی ،با آرزوی موفقیت های بیشتر برای شما .

من هم ممنونم از شما محسن جان و برای شما بهترین آرزوها رو دارم.

فهرست