نام هنرمند : روژان ایرجی
مصاحبه کننده : محسن امیدوار

روژان ایرجیRojan Iraji

CG Aria : سلام و درود بر شما ، لطفا خودت رو برای کاربران سی جی آریا معرفی کن،متولد چه سالی هستی و در چه رشته ای تحصیل کردی؟
درود به شما و خواننده های گرامی سی جی آریا
من متولد اسفندماه 67 هستم و در رشته گرافیک تحصیل کردم و در حال حاضر تحصیلاتم رو در رشته کارشناسی گریم و ماسک ادامه میدم.

طراح پوستر Rojan Iraji

CG Aria : از چه زمانی به هنر علاقه مند شدی و از چه سالی بصورت جدی شروع به کار کردی؟
ازکودکی خلق کردن رو دوست داشتم و این تا دوران مدرسه همراهم بود تا اینکه از 16 سالگی نقاشی رو به صورت جدی شروع کردم و یکسال بعدش در آموزشگاه استادم آموزش می دادم.

CG Aria : از اوایل کار که به این هنر علاقه مند شدی بگو،از کجا شروع کردی ؟ چی شد که تصمیم گرفتی دراین مسیر حرکت کنی و چه راه های برای یادگیری انتخاب کردی ؟

شروع فعالیتم در زمینه گرافیک با رفتن به هنرستان بود، این رشته به این دلیل برایم جذابیت داشت که پر از تنوع بود و میدونستم که خیلی کارها رو قراره یاد بگیرم، اینها برام بسیار جذاب بود و برای یاد گرفتنش شبانه روز وقت می گذاشتم و کار می کردم، اواخر دوره هنرستان نرم افزار فتوشاپ رو شروع کردم و به صورت تجربی یاد گرفتم چون رشته ما گرافیک دستی بود و برای ورود به بازار کار میبایست که گرافیک رو به صورت دیجیتال کار می کردیم.

طراح پوستر روژان ایرجی

طراح پوستر Rojan Iraji

CG Aria : بیشتر در چه زمینه ای تخصص داری و تا کنون در چه شاخه های فعالیت داشتی؟

تخصص من در گرافیک در زمینه طراحی پوستر فیلم و فتومونتاژ هست، در کنار آن عکاسی، نقاشی دستی و دیجیتال ، تصویرسازی و بازیگری تئاتر و سینما  رو هم تجربه می کنم، چون معتقدم یک گرافیست هرچقدر که دامنه اطلاعاتش در زمینه های دیگر هنری بالا باشد روی کارش تاثیر بسزایی دارد.

طراح پوستر روژان ایرجی

طراح پوستر روژان ایرجی

CG Aria : تا به حال در چه پروژه های بزرگی فعالیت داشتی و چه اهدافی برای خودت تعریف کردی؟

مدت 3 سال هست که طراحی پوستر فیلم رو شروع کردم و بیش از 40 پوستر برای فیلم کوتاه و بلند و مستند طراحی کردم، اولین طراحی پوسترم برنده یاس زرین جشنواره فیلم یاس شد و پوستر فیلم موقت در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر نامزد سیمرغ شد و همچنین پوستر تئاتر اتوبوسی به نام هوس در جشنواره تئاتر استاد ناظرزاده مقام نخست رو به دست آورد، از فیلمهایی که طراحی پوسترشان را انجام دادم می توان از فیلم های سینمایی :  پولاریس، بارکد، دره ستارگان، سایلنت، هیپنوتیزم، بروا، عادت نمی کنیم، موقت، ایتالیا ایتالیا، خانه کاغذی، زاپاس، بوفالو، شب بیرون، نفس، کنج، چرخ، خوابگرد،کارگر ساده نیازمندیم، غیرمجاز، وال ها، احتمال باران اسیدی، چنارستان، باغهای گمشده، خاطرات اسب سیاه، چاقی، پانصدمثقال طلا، جردن و… نام برد و جذابترين همكاري ام با آقاي مهران مديري براي پوستر فيلم سينمايي ساعت٥عصر بود، هدفم در زمینه طراحی پوستر فیلم، کار در زمینه بین المللی هست.

طراح پوستر Rojan Iraji

CG Aria : آینده سی جی در ایران رو چطور میبینی؟

آینده درخشانی رو برای آینده سی جی در ایران می بینم البته اگر حمایت شود از هنرمندان با استعداد و خلاقی که داریم امیدوارم این پیشرفت، سریع اتفاق بیفتد.

طراح پوستر روژان ایرجی

CG Aria : برای کسانی که تازه کار هستند چه پیشنهادی داری؟

پیشنهادم برای کسانی که به تازگی گرافیک رو شروع کرده اند این است که مدام کار کنند و کار ببینند، حتی اگر سفارش کاری نداشتند یک مجموعه که سلیقه شخصی شان هست رو برای خودشان تعریف کرده و طراحی کنند، این باعث این می شود که با علاقه بیشتری به یادگیری بپردازند و خیلی زودتر به آنچه که میخواهند برسند همانطور که علاقه شخصی من طراحی پوستر فیلم بود و هست.

CG Aria : از چه زمانی وارد حرفه بازیگری شدی و تاکنون چه فعالیت هایی در این زمینه داشتی ؟

اولين تجربه كوتاه بازيگري در سريال قهوه تلخ شكل گرفت و بعد از آن كلاس هاي بازيگري استاد سمندريان باعث شد تا حرفه اي تر به اين رشته بپردازم
تا به الان دو فيلم بلند و چندين فيلم كوتاه بازي كردم + تئاتر اِل نينو كه اسفندماه ٩٥ اجرا رفت.

فیلم آ
فیلم آ
فیلم سینمای آ
فیلم سینمای آ
تئاتر ال نینو
تئاتر ال نینو
فیلم جفت
فیلم جفت
فیلم طعم آب
فیلم طعم آب
فیلم طعم آب
فیلم طعم آب

CG Aria : اوقات فراغتت رو چطور میگذرونی؟ از تفریحاتت و سرگرمی هات بگو ؟

معمولا با خانواده و دوستان می گذرانم + فیلم، موسیقی، ورزش و در کنار آن مطالعه و تمرین برای بهتر شدن.

CG Aria : ممنون از اینکه وقتت رو در اختیار ما گذاشتی ،با آرزوی موفقیت های بیشتر برای شما هنرمند گرامی.

مرسی از شما که این فرصت رو در اختیار من گذاشتید. موفق باشید.

Rojan Iraji , روژان ایرجی