دراپ باکس Dropbox چیست؟

دراپ باکس Dropbox یک فضای ابری رایگان است که برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده می شود و همانند یک فلش مموری آنلاین عمل می کند،با استفاده از دراپ باکس می توانید در هر زمان و مکان به اطلاعات دسترسی داشته باشید. دراپ باکس بر پایه  رایانش ابری عمل می کند و فضای رایگان از ۲ تا ۱۶ گیگا بایت برای ذخیره سازی اطلاعات در اختیار شما قرارمی دهد.در حال حاضر ۳۰۰ میلیون کاربر و ۴ میلیون کمپانی از این جعبه جادویی هوشمند برای کاربردهای شخصی و تجاری بهره می برند.

 

برای آشنایی بیشتر با رایانش ابری پیشنهاد میکنیم رایانش ابری Cloud Computing – شماره ۱  و شماره ۲ را مطالعه نمایید.

فرض کنید در محل کار،دانشگاه یا کافی شاپ و ..  هستید و فایل هایی را که حاوی اطلاعاتی در مورد کارتان است نیاز دارید ولی وقتی می خواهید فایل را پیدا کنید متوجه می شوید که فایل هایتان را همراه خود نیاورده اید و کارتان را بر روی کامپیوتر دسکتاپ تان ذخیره کرده اید و در حال حاضر فقط لپتات، تبلت یا اسمارت فونتان  را همراهتان آورده اید و هیچ راهی برای دسترسی به فایل ها ندارید.

با استفاده از دراپ باکس می توانید فایلهای خود را در یکی از دستگاههای متصل به اینترنت (رایانه خانگی ، لپ تاپ ، تبلت ، اسمارت فون و … ) آپلود کنید ودر تمامی دستگاهها به فایلها دسترسی پیدا کنید.برای اینکار می توانید نرم افزارهای هر دستگاه را از سایت دارپ باکس دانلود کنید و با استفاده از آن فایلها را همگام سازی نمایید.

دراپ باکس Dropbox

دراپ باکس Dropbox

برای عضویت در دراپ باکس به این پیوند Dropbox مراجعه نمایید و مراحل عضویت دردراپ باکس را به صورت زیر انجام دهید:

  • در فرم عضویت به ترتیب نام،نام خانوادگی،ایمیل و پسوردتان را وارد نمایید.
  •   I agree to Dropbox terms را  انتخاب کنید و بر روی Create account کلیک کنید.
  • دراپ باکس یک لینک به ایمیل شما ارسال می کند تا با استفاده از آن حساب کاربریتان را فعال کنید.
  • وارد ایمیل شوید و بر روی لینک ارسال شده از طرف دراپ باکس کلیک کنید.
  • به همین سادگی حساب کاربری شما فعال شد و از ۲ گیگ فضای رایگان ابری می توانید استفاده کنید.

حال می توانید نرم افزار دراپ باکس را از سایت دراپ باکس دانلود کنید ،نرم افزار دراپ باکس یک پوشه به نام Dropbox در رایانه شما ایجاد می کند که با کشیدن و رها کردن فایلها در این پوشه ،فایلهای شما در حساب دراپ باکستان ذخیره می شود.علاوه بر این بدون نیاز به نرم افزار نیز می توانید فایلها را آپلود کنید و آنها را با دوستانتان و یا به صورت عمومی به اشتراگ بگذارید.

با نصب اپلیکیشن دراپ باکس برروی گوشی های هوشمند و تبلتهای داری سیستم عاملهای  اندروید ، آی او اس ، بلک بری و …  می توانید فایلها را در تمامی دستگاه ها همگام سازی نمایید و در هر زمان و مکان به اطلاعاتتان دسترسی داشته باشید و با معرفی دراپ باکس از طریق لینک اختصاصی خودتان می توانید تا ۱۶ گیگابایت فضای رایگان هدیه بگیرید.

برای استفاده از دراپ باکس در زمینه تجاری نیز می توانید به صورت رایگان تا ۱۴ روز از فضای ۵ ترابایتی دراپ باکس استفاده کنید و در صورت تمایل با پرداخت ۷۵۰ دلار به صورت سالانه و یا ۷۵ دلار به صورت ماهانه از فضای ۵ ترابایتی استفاده کنید و بصورت همزمان ۵ کاربر می توانند از این حساب استفاده کنند.با توجه به نیازتان می توانید فضای بیشترو تعداد کاربران بیشتری انتخاب کنید و هزینه آن را بصورت آنلاین بپردازید.

در آینده به انتقال فایل در سرویسهای ابری ،ترفندهای دارپ باکس و انتقال فایل به صورت آنلاین به حساب دراپ باکس خواهیم پرداخت.

فهرست