با ظهور وب 3 و مفاهیمی مانند غیرمتمرکزسازی، شاهد تحولات بزرگی در نحوه تعامل با اینترنت هستیم. در این میان، پلتفرم تلگرام با ارائه کیف پول TON خود، گامی جسورانه در جهت این تحولات برداشته است. کیف پول TON به کاربران امکان می دهد تا به طور کامل بر دارایی های دیجیتال خود کنترل داشته باشند و بدون نیاز به واسطه ها، تراکنش های خود را انجام دهند. اما متاسفانه کیف پول داخلی تلگرام برای ما تحریم است که معمولا به جای آن از Tonkeeper و کیف پول های دیگر استفاده می کنیم.

خبر خوب اینکه در دنیای وب 3 همه کیف پول ها از 24 کلمه امنیتی تشکیل شده اند که با وارد کردن این کلمه های امنیتی در هر برنامه ای مانند Tonkeeper می توانید به دارایی های خود دسترسی داشته باشید. بنابراین اگر کیف پول داخلی تلگرام حساب شما را مسدود کرد،جای نگرانی نیست  چرا که می توانید به همان کیف پول در Tonkeeper  دسترسی داشته باشید.

اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که در پروژه نات کوین به جای Tonkeeper ، کیف پول داخلی تلگرام را انتخاب کردید و یا به هر دلیلی دارایی موجود در حساب شما مسدود شده است،می توانید با دستورالعمل زیر حساب خود را بازیابی کنید.

 

  1. ابتدا برنامه Tonkeeper  را از منابع معتبر دانلود و نصب نمایید.
   ترفندهای افزایش ارزش نات کوین
  2. وارد تلگرام شوید و ولت تلگرام(Wallet@) را باز کنید.

   کیف پول تلگرام
   کیف پول تلگرام
  3. از سمت راست و بالای صفحه ،سه نقطه را لمس کنید.telegram wallet 2
  4. گزینه Settings را لمس کنید.

کیف پول تلگرام

 1. در این مرحله TON Space راانتخاب کنید و سپس بر روی Tap to View  ضربه بزنید تا کلمه های امنیتی نمایش داده شود.
 2. پس از اینکه کلمه های امنیتی را بدست آوردید وارد برنامه Tonkeeper  شوید و Existing Wallet را انتخاب کنید و سپس 24 کلمه امنیتی که در مرحله قبل بدست آوردید را وارد کنید.
 3. اگر قبلا کیف پول تانکیپر را نصب کرده اید و چند ولت داخل آن دارید به این نکته توجه کنید که جهت دسترسی به Existing Wallet باید ابتدا از بالای صفحه ،بر روی Wallet  ضربه بزنید و سپس Add wallet  را انتخاب کنید.حال گزینه Existing Wallet را مشاهده می کنید که با استفاده از آن می توانید 24 کلمه امنیتی را وارد کنید و  به کیف پول داخلی تلگرام  از طریق Tonkeeper دسترسی پیدا کنید.