مشاوره و پشتیبانی : 09120467672

AI در خدمت شماست

[wpaicg_chatgpt]

 

هوش مصنوعی یا AI چیست؟

معنی ژینا در واژه‌نامه آزاد :
باهوش، زرنگ، نابغه.

معنی  ژینا در دانشنامه عمومی :
ژینا اسم کردی و به معنای زندگی‌بخش از ریشهٔ زندگی «ژین» می آید. ژینا همچنین در میان اسم‌های فرانسوی نیز دیده می‌شود. ژینا در ایران باستان به معنی زن پیروز بوده و همچنین در ایتالیا نام گل است.

هوش مصنوعی یا AI چیست؟
هوش مصنوعی  smart mind یا fake mind یا Artificial intelligence (به اختصار: AI)، هوشی است که توسط ماشین‌ها ظهور پیدا می‌کند، در مقابل هوش طبیعی که توسط جانوران شامل انسان‌ها نمایش می‌یابد. اما پیش از هرچیز باید این موضوع را دانست که کلمه هوش، نشان دهنده امکان استدلال است و اینکه آیا هوش مصنوعی میتواند به توانایی استدلال دست یابد یا خیر، خود موضوع اختلاف محققان است.

کتاب‌های پیشرو، این شاخه را به عنوان شاخه مطالعه بر روی «عوامل هوشمند» تعریف می‌کنند: هر سامانه‌ای که محیط خود را درک کرده و کنش‌هایی را انجام می‌دهد که شانسش را در دستیابی به اهدافش بیشینه می‌سازد.برخی از منابع شناخته شده از اصطلاح «هوش مصنوعی» جهت توصیف ماشینی استفاده می‌کنند که عملکردهای «شناختی» را از روی ذهن انسان‌ها تقلید می‌کنند، همچون «یادگیری» و «حل مسئله»، با این حال این تعریف توسط محققان اصلی در زمینه AI رد شده‌است.

کاربردهای AI شامل موتور جستجوهای پیشرفتهٔ وب (مثل گوگل)، سامانه توصیه‌گر (که توسط یوتیوب، آمازون و نتفلیکس استفاده شده‌اند)، فهم زبان انسان‌ها (همچون سیری، دستیار گوگل و الکسا)، خودروهای خودران (مثل تسلا)، تصمیم‌گیری خودکار و رقابت در بالاترین سطوح سامانه‌های بازی استراتژیک (همچون شطرنج و گو).با بیشتر شدن توانایی ماشین‌ها، وظایفی که نیازمند «هوشمندی» هستند اغلب از تعریف AI برداشته می‌شود، پدیده‌ای که به آن اثر هوش مصنوعی گفته می‌شود.

به عنوان مثال، فهم نوری کاراکتر را اغلب از چیزهایی که AI در نظر گرفته می‌شوند مستثنی می‌کنند،چرا که این فناوری تبدیل به فناوری عادی و روزمره‌ای شده‌است.

معرفی برنامه های کاربردی هوش مصنوعی ai