هک شدن سونی پیکچرز – ویدیویی که هکرها دوست نداشتند شما ببینید!

آشنایی با سونی پیکچرز Sony Pictures :

سونی پیکچرز شرکت پخش و تولید رسانه ای ژاپنی وابسته سونی می‌باشد. سونی پیکچرز سود سال ۲۰۱۰ خود را ۷،۲ میلیارد دلار گزارش داده است.

مدیر اجرایی: مایکل لینتون

تأسیس: ۷ اوت ۱۹۹۱ میلادی

برخی فیلم های معروف ساخته شده توسط سونی پیکچرز :

  • مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز
  • خیابان جامپ شماره ۲۱
  • اسکای‌فال
  • جهان زیرین: بیداری
  • هتل ترانسیلوانیا
  • مردان سیاه‌پوش
  • مردان سیاه‌پوش ۲
  • مردان سیاه‌پوش ۳
  • رزیدنت ایول: زندگی پس از مرگ
  • رزیدنت ایول: قصاص

آشنایی بیشتر با سونی پیکچرز : ویکی‌پدیا

ویدئوی از صحنه ی مرگ رهبر کره ی شمالی در فیلم جنجالی”The Interview” که هکرها را برای انجام یک حمله ی سایبری علیه سونی پیکچرز Sony Pictures تحریک کرد.

هک شدن سونی پیکچرز به خاطر این صحنه فیلم هک سونی

صحنه مرگ رهبر کره شمالی در فیلم هک شده The Interview

در این فیلم که  اکران آن در سینماهای آمریکا لغو شده است به نظر می‌رسد که Seth Rogen سعی کرده است این صحنه را به صورت کمدی و بدون نشان‌دادن خون و خونریزی بسازد تا کره‌ی شمالی را برای اعتراض به این فیلم تحریک نکند اما این عمل نتوانسته آنها را چندان راضی کند.

در این فیلم ، رهبر کره شمالی کیم جونگ اون توسط دو خبرنگار امریکایی با بازی جیمز فرانکو و سث روگان به قتل می‌رسد. درخواست هکرها در ابتدا با بی‌ محلی سونی پیکچرز مواجه شد، اما ماجرا در هفته قبل وارد  فاز تهدید های تروریستی علیه سینماهای نمایش‌ دهنده این فیلم شد.

سونی پیکچرز پس از کنارکشیدن سینماهای بزرگ آمریکا برای اکران این فیلم، اکران آن در ۲۵ دسامبر را به شکل کامل لغو و بنا بر خواسته هکرها، تمام اطلاعات مربوط به این فیلم را از اینترنت حذف کرد.

باراک حسین اوباما و اف بی آی FBI در اطلاعیه‌ ها و کنفرانس‌ های خبری گوناگون کره شمالی را بر اساس شواهدی فنی، مقصر اصلی این هک دانسته بودند.

کره شمالی خود را از شرکت در موضوع هک شدن سونی پیکچرز Sony Pictures مبرا دانسته و خواستار همکاری با ایالات متحده در شناسایی عاملان این حمله اینترنتی شده است و به گفته سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی  رد پیشنهاد همکاری با کره شمالی در تحقیقات مربوط به عاملان این ماجرا می‌تواند “عواقب وخیمی” برای آمریکا در پی داشته باشد.

هک شدن سونی پیکچرز و درخواست هکرها :

هکرها به صراحت گفته‌ بودند که ” توصیه می‌کنیم از مکان‌های اکران این فیلم دوری کنید “ این هکرها پیش‌تر  از” هدیه کریسمس ” خود خبر داده بودند و در حالی که از این عبارت می‌توان افشاگری دیگری از قبیل اطلاعات شخصی کارمندان و رؤسای سونی را استنباط کرد، به نظر یکی از این احتمالات، حمله‌ ای تروریستی بوده است.آن‌ها در بخشی از ایمیل خود آورده‌اند : ” هشدار می‌دهیم ، ما آنچه را که باید در زمان و مکان اکران فیلم The Interview به شما نشان خواهیم داد” و در بخشی از گفت و گو ها از آینده سخن گفته بودند ، این هکرها همچنین در این ایمیل اشاراتی به اتفاقات ۱۱ سپتامبر آمریکا نیز داشته‌اند.

یکی از کارمندان آی تی IT سونی پیکچرز Sony Pictures که به شبکه این استودیو دسترسی داشته، با ” افتضاح “خواندن این هک می‌گوید” تیم امنیتی سونی ،منگول، عقب افتاده و ناکارآمد است و هیچ گونه سرنخی از این حمله ندارد.” به نظر یکی از اشارات این کارمند سونی به ذخیره‌سازی رمزعبورهای شرکت در فولدری به نام پسورد Passwords بازمی‌گردد!!!

موارد بسیاری نشان از دست داشتن کشور کره شمالی در این حمله‌ها دارد، اما صرف نظر از تکذیب کره شمالی، اف بی آی نیز اعلام کرده که تاکنون شواهدی مبنی بر دخالت کره شمالی در این اتفاق پیدا نکرده است.