معرفی و دانلود نرم افزار Autodesk ReCap + مجموعه ای از آموزش های جذاب و دیدنی نرم افزار ReCap

Autodesk ReCap اتودسک ریکپ یک نرم افزار فوق العاده برای ساخت مدل های سه بعدی با مقیاس بالاست.

این نرم افزار توانایی ساخت مدل های سه بعدی با استفاده از تصاویر هوایی (تصاویر ضبط شده توسط درون ها) و تصاویر ضبط شده توسط اسکنرهای لیزری را دارد.

ویدیوی معرفی  نرم افزار Autodesk ReCap :

دانلود نرم افزار Autodesk ReCap + آموزش های این نرم افزار

قبل از دانلود فایل ها نرم افزار میکروتورنت را دانلود نمایید و فایلهای دانلود شده را با این نرم افزار اجرا نمایید  : دانلود میکروتورنت

جهت آشنایی با اصلاحات لازم در مورد ربات های پرنده با ادامه مطلب همراه ما باشید.

دران یا Drone چیست ؟

Drone یک اسم لاتین است که به تمامی ربات‌های پرنده گفته می‌شود.بهتر است ما هم از همین واژه که مرسوم تر است استفاده کنیم . بله درون ساخته دست بشر است و هر جسمی که بتواند پرواز کند می‌تواند یک دران یا درون یا Drone نامیده شود.

پهپاد چیست ؟

پهپاد واژه ای ایرانی است که مخفف عبارت “پرنده هدایت پذیر از دور” می‌باشد که به اشتباه پهباد نیز گفته می‌شود.

این کلمه بیشتر کاربرد نظامی دارد و معمولا بصورت عامیانه پرنده‌هایی گفته می‌شود که مسافت‌‌های طولانی کشوری و قاره‌ای را طی می‌کنند.

هلی شات یا هلیشات چیست ؟

هلیشات یا Helishot  واژه ای مرکب و ساختگی است که فقط در ایران استفاده می‌شود. ظاهرا از دو کلمه هلی (مخفف هلیکوپتر) و شات (به معنای تصویربرداری) تشکیل شده است که مشخصا معنایی مثل ثبت تصویر بوسیله هلیکوپتر یا از این قبیل دارد.

هلی کم یا هلیکم چیست ؟

این واژه هم فقط در ایران کاربرد دارد و به معنای دوربینی است که بر روی هلیکوپتر یا یک شیء پرنده نصب شده باشد . هلی کم از دو واژه هلیکوپتر و کمرا Camera به معنای دوربین ساخته شده است .

پرنده بدون سرنشین یا UAV چیست ؟

UAV مخفف عبارت Unmanned Aerial Vehicle است که معنی آن “پرنده بدون سرنشین” است . به کلیه ربات‌های پرنده که سرنشین ندارند گفته می‌شود. درواقع UAV همان پهپاد است اما در فارسی ما عبارت “پرنده هدایت پذیر از دور” را ساختیم . این کلمه نیز مانند پهپاد بیشتر کاربرد نظامی دارد.

مالتی روتور یا مولتی روتور چیست ؟

مالتی روتور یا Multirotor به پرنده‌های موتور چرخشی گویند که بیش از دو موتور داشته باشند . برای هرکدام از تعداد موتورها یک اسم نیز انتخاب شده است . بعنوان مثال پرنده‌ای با 3 موتور چرخشی را تریکوپتر Tricopter و یک پرنده با چهار موتور را کوادکوپتر Quadcopter می‌گویند.

بیشترین تنوع در ساخت چهار موتوره‌ها یا همان کوادکوپتر است. اما بطور کلی ربات‌های پرنده روتوری متنوع هستند و تولیدات دیگری هم وجود دارد:

مانند: 6 پره هگزاکوپتر HexaCopter و 8 پره اوکتاکوپتر Octacopter

مالتی روتورها بسته به نوع، اندازه و توانشان می‌توانند با سرنشین و بدون سرنشین باشند.

فانتوم یا Phantom چیست ؟

فانتوم  یا Phantom  یک نوع پرنده از نوع کوادکوپتر (چهار ملخ) است که محصول کمپانی DJI می‌باشد . دلیل اینکه مردم عادی تقریبا به تمامی پرنده‌های تصویربرداری “فانتوم” می‌گویند ، تولید انبوه و موفقیت آمیز این پرنده در عرصه تصویربرداری هوایی با قیمت بسیار مناسب بوده است . به دلیل اینکه عموم مردم اولین Drone که دیده‌اند فانتوم بوده ، تصور می‌کنند اسم ربات‌های پرنده فانتوم است.

تری کوپتر چیست ؟

به مالتی روتور سه موتوره تریکوپتر گوییم . این نوع مالتی روتور کمترین تولید و طرفدار را در بین مالتی روتورها به خود اختصاص داده است .

کوادکوپتر چیست ؟

به مالتی روتور چهار موتوره کوادکوپتر گوییم . گاهی برخی از عزیزان احساس صمیمیت می کنند و بطور خلاصه “کواد” نیز گفته می‌شود :)) . این نوع مالتی روتور بیشترین تولید و طرفدار را در بین مالتی روتورها به خود اختصاص داده است . بیشترین مصرف کوادکوپتر در تصویربرداری است چرا که بیشترین میزان تعادل و ثبات با کمترین تعداد روتور را دارد.بناراین منطقی و به صرفه است که کوادکوپترها در دنیای تصویر برداری امروز پیشرو باشند .

هگزاکوپتر چیست ؟

به مولتی روتور شش موتوره هگزاکوپتر گوییم . این نوع مالتی روتور پس از کوادکوپتر بیشترین مصرف در تصویربرداری هوایی را دارد . معمولا سایز هگزاکوپترها بزرگ طراحی می‌شود زیرا که اولین دلیل شش موتوره بودن آن‌ها مقابله با نیروی باد و توان حمل بالا است.

هگزاکوپترها معمولا برای بلندکردن تجهیزات تصویربرداری با وزن حدودی بین ۱ تا ۵ کیلوگرم استفاده می‌شوند.

اکتاکوپتر چیست ؟

به مولتی روتور هشت موتوره اکتاکوپتر گوییم. معمولا برای بلندکردن وزن بین ۴ تا ۱۲ کیلوگرم طراحی و استفاده می‌شوند.

اسکنر لیزری چیست؟

اسکنر لیزری در واقع یک Total Station روباتیک است كه به همراه دوربین فتوگرامتری بدون نیاز به رفلكتور می تواند با سرعتی بالا و باور نكردنی نقاط محیط اطراف خود را برداشت نموده و توسط كامپیوتر هدایت شود. میدان دید اسكنر به دلیل عدم استفاده از رفلكتور دقیقا مانند چشم انسان می باشد. بدین معنی كه اگر انسان به جای لیزراسکنر روی ایستگاه مربوطه ایستاده، هر چیزی را كه انسان قادر به دیدن آن است توسط اسكنر برداشت می شود.

drone drone چیست فانتوم فانتوم  فانتوم 4  پهپاد  پهپاد چیست پهپاد  اسکنر   اسکنر دستی  اسکنر اندرویدحذف شرط: اسکنر سه بعدی  autodesk recap چیست  دانلود autodesk recap دانلود  autodesk recap نرم افزار autodesk recap نرم افزار Autodesk ReCap  نرم افزار تبدیل عکس به مدل سه بعدی