نرم افزارکامتاسیا یا کامتازیا  Camtasia یک نرم‌افزار محبوب برای تولید محتوای ویدیویی است که توسط شرکت Techsmith ایجاد شده و در حال توسعه است.این نرم‌افزار شامل دو جزء اصلی است.

 1. ضبط کننده کامتاسیا (Camtasia Recorder) یک ابزار ضبط صدا و فیلم از روی صفحه مانیتور است.
 2. ویرایشگر کامتاسیا (Camtasia editor) یک ابزار کلی و مهم محسوب می‌شود که کاربر با استفاده از آن می‌تواند به مدیریت افزودن محتوا متن و صدا جلوه‌های ویژه در ردیف‌های گسترده و طبقه‌بندی شده بپردازد.

با استفاده از کامتاسیا ریکوردر کاربر می‌تواند به ریکورد فیلم از صفحه رایانه خود بپردازد یا به ساخت کلیپ‌های نمایشی یا از نحوهٔ تنظیم یک فایل پاورپوینت فیلم تولید کند سپس می‌تواند یک فایل با تمام تنظیمات انجام شده داشته باشد که با پسوند .tscproj ثبت می‌شود البته در کنار این فایل یک فایل دیگر وجود دارد که فیلم ضبط شده از صفحه نمایش یا فیلم ساخته شده در آن قرار می‌گیرد و با پسوند .trec ثبت می‌شود کاربر برای اجرای تنظیمات در زمان‌های بعدی به هر دو فایل نیاز خواهد داشت. اگر فایل حاوی تنظیمات و تغییرات ایجاد شده به هر دلیل حذف گردد ولی فایل حاوی فیلم موجود باشد کاربر می‌تواند دوباره پروژه خود را از ابتدا بسازد. در این نرم‌افزار کتاب‌خانه ای از جلوه‌ها و صداها قرار دارد که به کاربر برای زیباسازی محتوای تولیدی کمک می‌کند ولی در هر نسخه از این نرم‌افزار جلوه‌ها و صداهای متفاوتی قرار دارد که فقط در همان نسخه از نرم‌افزار قابل استفاده هستند.

دانلود جدیدترین ورژن کامتاسیا Camtasia برای ویندوز و مک :

  دانلود |  TechSmith Camtasia 2019.0.7 Win Camtasia v2019.0.2 Mac

قبل از دانلود فایل نرم افزار میکروتورنت را دانلود نمایید و فایلهای دانلود شده را با این نرم افزار اجرا نمایید  : دانلود میکروتورنت

آموزش فارسی Camtasia

پسوندهای مورد استفاده در نرم‌افزار:

 1. Trec
 2. Tscproj
 3. pptx
 4. zip
 5. Tscdf
 6. swf
 7. mp4
 8. mp3
 9. WmV
 10. Wma
 11. Avi
 12. WaV
 13. MPEG-2
 14. MPEG-4

برای تولید محتوا،تولید ویدیو اینتراکتیو یا تعاملی و ضبط ویدیو از مانیتور بدون شک کامتاسیا یکی از بهترین برنامه هاست.این نرم افزار همچنین ابزارهایی جهت بهبود صدا ، ابزارهای انیمیشن و ابزارهایی جهت تدوین ویدیو دارد.یکی دیگر از قابلیت های خوب این نرم افزار خروجی کم حجم نسبت به کیفیت بسیار بالای ویدیو است که از استانداردهای فشرده سازی روز دنیا جهت ساخت ویدیو استفاده می نماید.

camtasia برای اندروید : بهترین نرم افزار برای ضبط تصاویر در اندروید برنامه Screen Recorder است که جایگزین مناسبی برای کمتاسیا در اندروید می باشد.

camtasia برای آیفون :

آی او اس بصورت پیش فرض قابلیت ضبط فیلم را دارد و نیازی به نصب این ابزار نیست.

برای استفاده از آن تنها کافیست به قسمت Control center  برویدو بر روی آیکون مربوط به رکورد کلیک کنید.پس از کیک ثانیه شماری آغاز و بعد از ان فیلم برداری شروع می شود. هر زمان که بخواهید فیلم برداری را به پایان برسانید بر روی نوار قرمز رنگی که در بالای صفحه قرار دارد کلیک می کنید و گزینه stop را می زنید. این فیلم ضبط شده را می توانید در گالری خود مشاهده کنید.

اگر در کنترل سنتر خود آیکون screen recording را ندارید به قسمت setting و بعد واردمنوی control center شوید و سپس به قسمت customized controls مراجعه کنید. گزینه screen recording را از منوی پایین با زدن علامت مثبت سبز رنگ انتخاب کنید. حال میانبر screen recording به control center شما افزوده شده است.

ابرچسب ها
  camtasia camtasia  camtasia studio camtasia studio  camtasia چیست camtasia چیست camtasia آموزش camtasia آموزش  camtasia برای اندروید camtasia برای اندروید  camtasia studio آموزش camtasia studio   camtasia آموزش نرم افزار camtasia   کمتاسیا   آموزش کمتازیا آموزش کمتازیا استودیو کمتازیا استودیو  کمتازیا چیست کمتازیا چیست   کامتاسیا چیست  کامتاسیا استودیو کامتاسیا استودیو  کامتاسیا دانلود کامتاسیا  دانلود
فهرست