در بازی رئال مادرید و آتلتیکو مادرید برای اولین بار یک تبلیغ از پارس آنلاین پخش شد که بسیاری را به تعجب واداشت. یعنی پارس آنلاین در لالیگا تبلیغ داده ؟

برای روشن تر شدن ماجرا با ادامه این نوشتار همراه ما باشید + فیلم

یک تکنولوژی جدید تبلیغاتی به نام “فناوری جایگزین تبلیغات digital replacement technology ” به تازگی توسط چند شرکت تبلیغاتی با همکاری شبکه‌های ماهواره‌ای انجام می‌شه که توسط آن می‌توان تبلیغات کنار زمین را کاملا هوشمند برای مناطق مختلف جغرافیایی تغییر داد. به این ترتیب تبلیغات بومی را در یک رویداد بین‌المللی مانند مسابقه فوتبال ، بسکتبال ، تنیس و … جایگزین کرد. به این ترتیب بینندگان در هر نقطه از کره زمین تبلیغی را می‌بینند که آگهی‌دهندگان بومی سفارش داده‌اند. هزینه این تبلیغات برای شرکت تبلیغ دهنده به مراتب از هزینه تبلیغ در صدا و سیما پایین‌تر است.

فناوری جایگزین تبلیغات Digital Replacement Technology چیست ؟ 

فناوری یا تکنولوژی نوین جایگزین تبلیغات Digital Replacement Technology یکی از کاربردهای تکنولوژی پردازش تصویر (زیر مجموعه ای از هوش مصنوعی) است که با استفاده از این تکنولوژی می توان تبلیغات هوشمند و هدفمندی را نمایش داد.

در واقع ویدیو بصورت بی درنگ پردازش و ترکینگ میشه و تبلیغات بومی جایگزین تبلیغات خارجی میشه ، دقیقا مانند ترکینگ هایی که با استفاده از نرم افزارهای مختلف مانند بوژو ، افتر افکت ، موکا و .. انجام میشه ، اما بسیار هوشمندانه تر از ترکینگ های معمولی و با سرعت بسیار بالا این کار انجام میشه.

در سایت یکی از شرکت هایی که اینکار را انجام می‌دهد  گفته شده : ما تنها یکی از چند آژانس بین‌المللی هستیم که از فناوری جایگزین تبلیغات Digital replacement technology  استفاده می‌کنیم. بارسلونا یا رئال مادرید  یا استقلال و پرسپولیس (شیره  🙂 ) فرقی نمیکند در هر کشوری که باشید ما می‌توانید تبلیغ متفاوتی را به بینندگان نشان دهیم.

بر اساس این مدل تبلیغاتی حالا برندهای محلی می‌توانند از یک رویداد بین‌المللی مثل مسابقه فوتبال برای تبلیغ مستقیم خود استفاده کنند.

لینک : DBRlive تکنولوژی جایگزین تبلیغات کنار زمین فوتبال

در این شیوه جدید تبلیغ بیلبوردهای LED کنار زمین همچنان مشغول نمایش تبلیغات نرمال خود هستند اما بینندگان تلویزیونی در سراسر دنیا تبلیغ‌های متفاوتی را مشاهده می‌کنند. این سیستم تصویری با همسان سازی دوربین‌ها و زاویه‌های آنان عملا تبلیغات را با چنان پرسپکتیوی به بینندگان نشان می‌دهد که انگار واقعا کنار زمین در حال پخش است.

یک نکته مهم اینکه هزینه تبلیغات با استفاده از این فناوری از هزینه تبلیغات در یک شبکه محلی ( مانند صدا و سیما ) پایین‌تر است و این احتمالا  چالشی بزرگ برای همین شبکه‌هاست.

فهرست