والت دیزنی و روبات هنرمند – طراحی و  تولید یک روبات دارای هوش مصنوعی و ظاهری شبیه لاک‌پشت برای خلق آثار هنری روی شن  توسط شرکت والت دیزنی¹ و گروهی از مهندسان سویسی دانشگاه ETH

در ادامه با سی جی آریا همراه باشید + فیلم

روبات هنرمند : امروزه ساخت روباتهایی برای انجام کارهای خانه و یا به‌عنوان همدم و حیوان خانگی برای انسان به یک مسئله عادی تبدیل‌شده است ولی طراحی و تولید یک روبات که توانایی طراحی آثار هنری زیبا بر روی شن را دارد، واقعاً ایده‌ی جالبی محسوب می‌شود.

روبات هنرمند

بااین‌وجود به تازگی محققان شرکت والت دیزنی/والت دیسنی¹ و گروهی از مهندسان سویسی دانشگاه ETH در زوریخ اقدام به ساخت روباتی به نام Beachbot (روبات ساحلی) نموده‌اند که به‌طور خاص برای نقاشی بر روی شن‌های ساحل طراحی‌شده است، Beachbot می‌تواند طرح‌های کامپیوتری کاراکترهای کارتونی شرکت والت دیزنی و یا هر تصویر دیگری که در حافظه‌ی آن بارگذاری شده باشد را نقاشی کند. این روبات دارای یک کنترل از راه دور نیز هست که به کاربر اجازه می‌دهد طرح‌های دلخواه خود را روی شن به تصویر بکشد.

Beachbot برای جلوگیری از خرابی در اثر خیس شدن به یک مکانیسم لیزری برای تشخیص فاصله از خط ساحلی مجهز شده است و بدین ترتیب همیشه فاصله‌ی خود را از آب دریا حفظ می‌کند و در ساحل شنی باقی می‌ماند. همچنین برای اینکه رد پای روبات تصاویر رسم شده را خراب نکند نوعی چرخ بادکنکی خاص از جنس پلی اورتان برای آن طراحی‌شده است و ابزاری که خطوط به کمک آن رسم می‌شوند در پشت این چرخ‌ها قرار دارد.

در حال حاضر فقط نسخه‌ی آزمایشی این روبات تولیدشده و از برنامه‌های سازندگان برای زمانبندی عرضه‌ی عمومی اطلاعی در دست نیست.

 

_______________________________________________________________________________

1.والت دیزنی/والت دیسنی : والتر الیاس یا «والت» دیزنی یک تاجر، کاریکاتوریست، پویانما، تهیه‌کننده، کارگردان، فیلمنامه‌نویس، کارآفرین و صداپیشه آمریکایی و موسس شرکت والت دیزنی به همراه برادرش روی اولیور دیزنی بود. ویکی‌پدیا