مشاوره و پشتیبانی : 09120467672

تدریس در سی جی آریا

وب سایت سی جی آریا از علاقه مندان به تدریس و تولید محتوای آموزشی دعوت به همکاری می نمایید.

آموزش مجازی ، شغل پاره وقتی است که طرفداران بسیاری در دنیا دارد، مزیت آموزش آنلاین این است که مدیریت زمان تان به طور کامل در اختیار خود شماست.

اگر تخصص خاصی دارید و می توانید آموزش ویدیویی ، اسلاید و محتوا تهیه نمایید،سی جی آریا شرایط کسب درآمد از طریق فروش دوره های آموزشی  را در اختیار شما قرار می دهد.

تدریس در سی جی آریا

شرایط همکاری

سی جی آریا برای محتوایی که به‌ صورت انحصاری در سی جی آریا قرار داده شود، ٪70 از فروش به تولیدکننده تقدیم می‌کند. و برای محتوایی که خارج از سی جی آریا نیز به صورت آنلاین منتشر شود، ٪60 از فروش به تولیدکننده تقدیم خواهد شد.

ارزش گذاری محتوا

ارزش گذاری محتوای تولیدکنندگان بر عهدهٔ مدرس است. اما سی جی آریا بر اساس معیارهای مختلف رشد بازار و قیمت‌های رقابتی، بازهٔ قیمت را به تولید‌کننده پیشنهاد خواهد داد. تولیدکننده می‌تواند بر اساس تشخیص و سیاست‌های رقابتی خود، قیمت نهایی را مشخص کند.

شرایط تسویه

تسویه حساب با تولیدکنندگان محتوا دوم هر ماه بصورت خودکار صورت می گیرد.

استانداردهای سی جی آریا :

استاندارد تصویر

نرم افزار کمتاسیا Camtasia نرم‌افزار مناسبی برای ضبط و ویرایش ویدئوهای آموزشی است و به شما این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز، صدا و تصویر را به صورت جداگانه با نرم‌افزارهای مختلف ضبط کرده و وارد این نرم افزار کنید.

اندازه تصویر در ویدئوی آموزشی باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند به راحتی جزئیات تصویر را مشاهده و آموزش را دنبال کند. حداقل کیفیت ویدیو در سی جی آریا (1280×720)HD است.

سی جی آریا محتوای آموزشی را به نام خود شما منتشر می‌کند و شما مي‌توانيد در پروفايل سی جی آریا که در اختیار شما قرار می‌گیرد، رزومهٔ کاری، لینک شبکه‌های اجتماعی و وب سایت شخصي خودتان را قرار بدهید. بنابراین نیازی نیست درون محتوای ویدئویی تبلیغات کنید یا زیرنویس و واترمارک در آموزش بگذارید.

استاندارد صدا

صدای با کیفیت یکی از مهمترین ویژگی‌های ویدئوهای آموزشی است. کاربران دوست دارند صدایی که می‌شوند بدون نویز باشد و نسبت به صدای بی‌کیفیت واکنش منفی نشان می‌دهند. نرم افزار کمتاسیا که برای ضبط ویدیو استفاده می شود ابزارهایی برای حذف نویز صدا دارد همچنین اگر قصد ضبط صدای با کیفیت بهتری دارید نرم افزارAdobe Audition ابزار مناسبی است و امکان حذف نویز و افکت پادکست را در اختیار شما قرار می دهد.

برای صدای خوب، الزاما نیازی به میکروفون گران‌قیمت ندارید. بلکه برای مطمئن شدن از کیفیت صدا، حتما قبل از ضبط با سیستم‌ها، تنظیمات و میکروفون‌های مختلف صدای خود را تست کنید.

در آموزش ها بهتر است از موسیقی استفاده نکنید اما در صورت استفاده نباید موسیقی مانع شنیدن صدای گوینده شود ، در بخشهای خالی ویدیو می توانید از موسیقی استفاده نمایید،در انتخاب موسیقی دقت لازم را داشته باشید و از موسیقی بی کلام استفاده نمایید.

نحوه بیان

قبل از هر چیز شرایط مناسب را برای ضبط را فراهم نمایید ، قبل از ضبط حتما چندین بار تمرین کنید تا مطالب را بتوانید به خوبی و بدون تپق زدن انتقال بدهید، چرا که کاربران دوست دارند مدرس کاملا به مبحث مسلط باشد. وقتی تولیدکننده برای به خاطر آوردن چیزی فکر کند، کاربر این موضوع را به حساب عدم تسلط کافی برای انتقال محتوا می‌گذارد. یکی از مهمترین وجوه تمایز تولیدکنندگان، بیان خوب و انتقال مناسب محتوا به کاربران است. تولیدکنندگان باید به موضوع آموزشی خود تسلط داشته باشند و بتوانند به راحتی آن را به کاربران خود منتقل کنند. تلفظ صحیح کلمات فارسی و انگلیسی نیز در بیان تاثیر مستقیم داشته و در انتقال مناسب و صحیح محتوا به کاربران نقش مهمی دارد. برای اینکه کاربران بیشتر با شما و محتوای ارتباط برقرار کنند، بهتر است که با انرژی صحبت کنید. یکی از ویژگی‌های مهم ویدئوهای آموزشی، مسئله ضرباهنگ یا بی‌وقفه بودن(Non-Stop) انتقال اطلاعات است، بنابراین بهتر است برای رضایت کاربران از اتلاف زمان آنها خودداری کنید. به عنوان مثال اتلاف زمان برای پیدا کردن عکس و نوشته. شما می‌توانید قبل از ضبط، فایل‌های مورد نیاز آموزش را در یک فولدر نگهداری کنید تا در صورت نیاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. از صحبت زیاد و بدون حرکت در یک اسلاید خودداری کنید چرا که یکی از وجوه تمایز ویدئو و کتاب، انتقال مفاهیم از طریق حافظه بصری است. نیازی به موشن گرافیک و جلوه‌های بصری خاصی نیست و با انیمیشن‌های پاورپوینت و نشان دادن تصاویر مربوط می‌شود مفاهیم را بهتر انتقال داد. از آنجا که محتوای شما به نام خودتان در سی جی آریا منتشر می‌شود، بنابراین محتوا تأثیر مستقیم در برندینگ شما و معرفی‌تان به دیگران دارد، و در نتیجه محتوای باکیفیت از فروش بهتری برخوردار خواهد شد.

ویدیوی معرفی

برای دوره آموزشی که تولید می کنید یک ویدیو معرفی ایجاد نمایید. ویدئوی معرفی مناسب، به کاربران کمک می‌کند تا با اعتماد بیشتری محتوای شما را برای یادگیری انتخاب نمایند. ویدئوی معرفی شامل توضیحاتی در مورد اطلاعاتی است که در این دوره به کاربران انتقال داده می‌شود. برای ترغیب کاربران به مشاهدهٔ ویدئوی معرفی شما، توصیه می‌کنیم ویدئوی معرفی شما حداکثر چهار دقیقه باشد. موضوعاتی که بهتر است در ویدئوی معرفی به آن اشاره کنید شامل موارد زیر می‌شود: معرفی مدرس سابقه (اختیاری) موضوع دوره و موضوعاتی که در دوره به آن اشاره خواهد شد این دوره برای چه کسانی مناسب است پیش نیاز دوره چیست در انتها کاربران چه چیزی را یاد می‌گیرند.

فصل بندی آموزش

برای تاثیر بیشتر و یادگیری بهتر، آموزشها  را بین 5 تا 25 دقیقه در نظر بگیرید. آموزشهای طولانی را به چند قسمت تقسیم کنید و با فصل بندی ، آموزشهای تاثیر گذارتری تولید نمایید.

تدریس در سی جی آریا

چه آموزشی تولید کنیم که فروش بیشتری داشته باشد؟

آموزشهایی که کیفیت صدا و تصویر و موضوعات جذابی دارند معمولا طرفداران بیشتری دارند، موضوع آموزش مهمترین دلیل برای فروش بیشتر است. آموزشهایی تولید نمایید که مخاطبان بیشتری دارد و قبل از تولید آموزش با جستجو در اینترنت آموزشهای مشابه را بررسی نمایید.

آیا محدودیتی در انتخاب موضوع دوره آموزشی وجود دارد؟

محدودیتی در انتخاب موضوع دوره های آموزشی وجود ندارد و  آموزشها می تواند در زمینه آموزش زبانهای خارجی؛آموزشهای درسی و دانشگاهی ،آموزش گرافیک رایانه ای،آموزش جلوه های ویژه ،آموزش کسب و کار،آموزش امنیت و شبکه ،آموزش برنامه نویسی ، آموزشهای موسیقی و هنر و … باشد.

قوانین تولید محتوا در سی جی آریا

هرگونه تبلیغات در ویدیوی آموزشی بصورت صوتی، واترمارک، لوگو، کپشن و زیرنویس ممنوع می باشد.

هر دوره ‌‌آموزشی باید دارای ویدیوی معرفی دوره  باشد.

مسئولیت هرگونه رفع اشکال در تولید و محتوای دوره بر عهده مدرس است.

فرم ثبت دوره آموزشی در سی جی آریا :

[contact-form][contact-field label=”نوع همکاری” type=”checkbox-multiple”][contact-field label=”نام” type=”name” required=”1″][contact-field label=”ایمیل” type=”email” required=”1″][contact-field label=”تلفن:” type=”text” required=”1″][contact-field label=”آی دی تلگرام :” type=”text”][contact-field label=”موضوع :” type=”text” required=”1″][contact-field label=”توضیحات دوره” type=”textarea” required=”1″][/contact-form]