تبدیل pdf پی دی اف های انگلیسی به ورد word با استفاده از نرم افزارهای تبدیل پی دی اف به ورد و یا سایت های تبدیل آنلاین پی دی اف به ورد به سادگی امکان پذیر است ، اما تبدیل پی دی اف های فارسی با نرم افزار های معمولی و سایت های تبدیل کننده تقریبا غیر ممکن است ، برای تبدیل پی دی اف های فارسی به ورد یا پاورپوینت و .. چه کنیم ؟
در ادامه ترفند هایی معرفی می کنیم که با استفاده از آنها می توانید به سادگی pdf پی دی اف های فارسی را به ورد word تبدیل کنید.

آموزش تبدیل pdf فارسی به word

برای اینکار باید مرورگر گوگل کروم و یا مرورگر موزیلا فایر فاکس را در سیستم خود نصب کرده باشید و حتما از ورژن های ۳۰ به بعد مرورگر گوگل کروم و ورژن های ۲۵ به بعد مرورگر فایرفاکس استفاده نمایید.

در نخستین گام مرورگر کروم یا فایرفاکس را اجرا نموده و با فشردن کلیدهای Ctrl+O پنجره ای باز می شود، در این پنجره فایل پی دی اف PDF مورد نظرتان را انتخاب نمایید تا محتوای فایل پی دی اف PDF را در صفحه مرورگر مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که نام فایل پی دی اف فارسی نباشد و همین طور نام پوشه ای که پی دی اف در آن قرار دارد و مسیری که فایل قرار دارد با فارسی نام گذاری نشده باشد چرا که مرورگرها معمولا در لود کردن فایل دچار مشکل می شوند.

پس از لود شدن کامل محتویات فایل PDF با فشردن کلیدهای Ctrl+A کل محتویات را انتخاب نموده و با کلیدهای Ctrl+C از آنها کپی بگیرید و نهایتا آن را در فایل ورد Word یا پاورپوینت و .. ، Ctrl+ v یا paste نمایید. اما اگر فایل PDF  شما علاوه بر نوشته عکس هم داشته باشد درصورتی که با این روش به صفحه ورد اضافه نشدند کافی است با دکمه پرینت اسکرین print screen صفحه کلید از صفحه عکس بگیرید و آن را با نرم افزار های مختلفی که وجود دارد کراپ نمایید و در مکانی که قرار داشت در فایل ورد Word بیاورید.

این ترفند در اکثر مواقع جواب می دهد و با استفاده از این ترفند می توانید پی دی اف های فارسی را به ورد، پاورپوینت و یا هر ویرایشگر متنی دیگری تبدیل کنید ، اما درصورتی که فایل PDF شما از سطح امنیتی بالایی برخوردار است و یا دارای گذرواژه می باشد بایستی  از نرم افزارهای قفل شکن پی دی اف PDF مانند PDF Password Remover استفاده نمایید. اما اگر این راه حل ها برای تبدیل pdf فارسی به word کارساز نبود از نرم افزارهای OCR می توان استفاده نمود و در صورت مقرون به صرفه نبودن این نرم افزارها می توانید از نرم افزارهایی که از این فناوری بهره می برند همانند Able2Doc Professional و PDF OCR 4.2 استفاده کنید.

پرسش های مرتبط با فناوری OCR و فناوری های پردازش تصویر را می توانید در انجمن هوش مصنوعی مطرح نمایید.