نامزدها و برندگان اسکار 2015

نامزدهای اسکار  امسال در روز ۱۵ ژانویه ۲۰۱۵، توسط جی. جی. آبرامز، آلفونسو کوارون و کریس پاین در سالن سینمای ساموئل گلدوین اعلام شدند ،در مراسم اسکار 2015 مرد پرنده – Birdman به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد و همچنین مرد پرنده ای و هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel عنوان بیشترین برنده و بیشترین نامزدهای اسکار 2015 را کسب کردند، در ادامه به جزییات نامزدهای مراسم اسکار و برندگان اسکار می پردازیم.

برندگان اسکار 2015- نامزدها و برندگان جوایز مختلف اسکار 2015 :

 نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه :
«تصویر بزرگ‌تر»
«نگهبان سد»
«جشن – Feast»
«من و مولتون من»
«یک زندگی تنها»

برنده بهترین انیمیشن کوتاه: «جشن – Feast»

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین انیمیشن بلند :
«قهرمان بزرگ 6 – Big Hero 6 »
«باکسترولز»
«چگونه اژدهایتان را تربیت کنید 2»
«آوای دریا»
«داستان شاهزاده کاگویا»

برنده بهترین انیمیشن بلند : «قهرمان بزرگ 6 – Big Hero 6 »

انیمیشن Big hero 6

انیمیشن Big hero 6

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه :

«کاپیتان آمریکا»
«طلوع سیاره میمون‌ها»
«نگهبانان کهکشان»
«بین ستاره‌ای – Interstellar»
«مردان ایکس: روزهای گذشته آینده»

برنده بهترین جلوه‌های ویژه : «بین ستاره‌ای – Interstellar»

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده :

«Aya»
«بوگالو و گراهام»
«باتر لمپ»
«پروانه»
«تماس تلفنی – The Phone Call»

برنده بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده : «تماس تلفنی – The Phone Call»

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

نامزدهای بهترین فیلم بلند :
«بچگی»
«مرد پرنده ای – Birdman»
«تک تیرانداز آمریکایی»
«هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel»
«بازی‌های تقلید»
«سلما»
«تئوری همه‌ چیز»
«شلاق – Whiplash»

برنده بهترین فیلم بلند : «مرد پرنده ای – Birdman»

فیلم مرد پرنده Birdman

فیلم مرد پرنده Birdman

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
بهترین مستند کوتاه :

«خط داغ بحران – crisis hotline»
«جوانا»
«نفرین ما»
«دروگر»
«زمین سفید»

برنده بهترین مستند کوتاه : «خط داغ بحران – crisis hotline»

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :

رابرت دوال (قاضی)
اتان هاوک (بچگی)
ادوارد نورتون (مرد پرنده ای – Birdman)
مارک رافلو (فاکس کچر)
جی کی سیمونز (شلاق – Whiplash)

برنده بهترین بازیگر نقش مکمل مرد : جی کی سیمونز (شلاق – Whiplash)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین طراحی لباس :

«هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel» (میلنا کانونرو)
«فسادذاتی» (مارک بریجز)
«در جنگل» (کالین اتوود)
«شریر» (مالیفیسنت)
«آقای ترنر» (ژاکلین دوران)

برنده بهترین طراحی لباس : «هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel» (میلنا کانونرو)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین چهره‌آرایی :

«فاکس کچر» (بیل کورسو و دنیس لیدیارد)
«هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel» (فرانسس هانون و مارک کولیر)
«نگهبانان کهکشان» (الیزابت ییانی و خورخیو و دیوید وایت)

برنده بهترین چهره‌آرایی : «هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel» (فرانسس هانون و مارک کولیر)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

نامزدهای بهترین مستند بلند :

«سیتیزن فور»
«در جستجوی ویوین مایر»
«واپیسن روزها در ویتنام»
«نمک زمین»
«ویرونگا»

برنده بهترین مستند بلند : «سیتیزن فور» درباره ادوارد اسنودن

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان :

«قصه‌های وحشی» به کارگردانی «دامیان زیفرون» از آرژانتین
«نارنگی‌ها» به کارگردانی «زازا اوروشادزه» از استونی
«تیمبوکتو» به کارگردانی «عبدالرحمان سیساکو» از موریتانی
«آیدا» به کارگردانی «پاول پاولیکوفسکی» از لهستان
«نهنگ» به کارگردانی «آندری زیاگینتسف» از روسیه

برنده بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان : «آیدا» به کارگردانی «پاول پاولیکوفسکی» از لهستان

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهتری میکس صدا :

«تک تیرانداز آمریکایی» (آلن رابرت موری و باب اسمن)
«مرد پرنده ای – Birdman‌ای» (مارتین هرناندز و آرون گلاسکاک)
«شلاق – Whiplash» (کریس اونس و سینا میلر)
«بین ستاره ای» (ریچارد کینگ)
«ناگسستنی» (بکی سالیوان و اندرو دی کریستیفارو)

برنده بهتری میکس صدا : «شلاق – Whiplash» (کریس اونس و سینا میلر)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین صداگذاری :

«تک تیرانداز آمریکایی» (جان ریتز، گرگ رادلوف و والت مارتین)
«مرد پرنده ای – Birdman ای» (جان تیلور، فرانک ای. مونتانیو و توماس وارگا)
«بین ستاره‌ای – Interstellar» (گری ای. ریتزیو، گرگ لندیکر و مارک وینگارتن)
«ناگسستنی» (جان تیلور، گری ای ریتزیو و دیوید لی)
«شلاق – Whiplash» (کریگ من، بن ویلکینز و توماس کرلی)

برنده هترین صداگذاری : «تک تیرانداز آمریکایی» (جان ریتز، گرگ رادلوف و والت مارتین)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن :

پاتریشیا آرکت (بچگی)
لورا درن (وحشی)
کایرا نایتلی (بازی‌های تقلید)
اما استون (مرد پرنده ای – Birdman)
مریل استریپ (در جنگل)

برنده بهترین بازیگر نقش مکمل زن : پاتریشیا آرکت (بچگی)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین فیلم‌برداری :

«ناشکسته» (رابرت دیکنز)
«مرد پرنده ای – Birdman» (امانوئل لوبزکی)
«آقاي ترنر» (دیک پوپ)
«هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel» (رابرت یومن)
«ایدا» (لوکاس زال و «ریزارد لنچوسکی)

برنده بهترین فیلم‌برداری : «مرد پرنده ای – Birdman» (امانوئل لوبزکی)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین تدوین :

«تک تیرانداز آمریکایی» (جوئل کاکس و گری دی. روچ)
«بچگی» (ساندرا آدیر)
«هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel» (بارنی پیلینگ)
«بازی تقلید» (ویلیام گلدنبرگ)
«شلاق – Whiplash» (تام کراس)

برنده بهترین تدوین : «شلاق – Whiplash» (تام کراس)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین طراحی صحنه و طراحی تولید:

«هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel» آدام اشتوکهاوزن (طراح تولید)، آنا پیناک (طراح دکور)
«بازی تقلید» ماریا یورکویچ (طراح تولید)، تاتیانا مک دونالد (طراح دکور)
«بین ستاره‌ای – Interstellar» ناتان کراولی (طراح تولید)، گری فتیس (طراح دکور)
«درون جنگل» دنیس گسنر (طراح تولید)، آنا پیناک (طراح دکور)
«آقای ترنر» سوزی دیویس (طراح تولید)، شارلوت واتس (طراح دکور)

برنده بهترین طراحی صحنه و طراحی تولید : «هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel» آدام اشتوکهاوزن (طراح تولید)، آنا پیناک (طراح دکور)

فیلم The Grand Budapest Hotel

فیلم The Grand Budapest Hotel

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین موسیقی متن:

«هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel» (الکساندر دسپلات)
«بازی‌های تقلید» (الکساندر دسپلات)
«تئوری همه چیز» (یوهان یوهانسون)
«آقای ترنر» (گری یارشون)
«بین ستاره‌ای – Interstellar» (هانس زیمر)

برنده بهترین موسیقی متن : «هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel» (الکساندر دسپلات)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین ترانه:

«من نمی‌خواهم برایت دلتنگ شوم» از فیلم «من خودم خواهم بود»
«حق شناس» ازفیلم آن «سوی نورها»
«شکوه» از فیلم «سلما»
«ستاره‌های گمشده از فیلم «دوباره شروع کن»
«همه چیز عالی است» از فیلم «لگو»

برنده بهترین ترانه : «شکوه» از فیلم «سلما»

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اقتباسی :

«فاد ذاتی» نوشته پل توماس اندرسیون
«شلاق – Whiplash» نوشته دامیان چازل
«تک تیرانداز آمریکایی» نوشته جیسون هال
«تئوری همه چیز» نوشته آنتونی مک‌کارتن
«بازی‌های تقلید» نوشته گراهام مور

برنده بهترین فیلم‌نامه اقتباسی : «بازی‌های تقلید» نوشته گراهام مور

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اصلی :

«هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel» نوشته وس اندرسون
«فاکس کچر» نوشته دان فاترمن و مکس فرای
«شبگرد» نوشته دان گیلوری
«مرد پرنده ای – Birdman» نوشته آلخاندرو گونزالز ایناریتو
«بچگی» نوشته ریچارد لینکلیتر

برنده بهترین فیلم‌نامه اصلی : «مرد پرنده ای – Birdman» نوشته آلخاندرو گونزالز ایناریتو

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین کارگردانی :

وی اندرسون (هتل بزرگ بوداپست – The Grand Budapest Hotel)
آلخاندرو گونزالو ایناریتو (مرد پرنده ای – Birdman)
ریچارد لینکلیتر (بچگی)
بنت میلر (فاکی کچر)
مورتن تیلدوم (بازی‌های تقلید)

برنده بهترین کارگردانی : آلخاندرو گونزالو ایناریتو (مرد پرنده ای – Birdman)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن :
ماریو کونیلا (دو روز؛ یک شب)
جولیان مور (آلیس آرام)
روزاموند پایک (دختر گمشده)
ریس ویترسپون (وحشی)
فلیسیتی جونز (تئوری همه چیز)

برنده بهترین بازیگر نقش اول زن : جولیان مور (آلیس آرام)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد :

استیو کرول (فاکس کچر)
بردلی کوپر (تک تیرانداز آمریکایی)
بندیکت کامبرباچ (بازی های تقلید)
مایکل کیتون (مرد پرنده ای – Birdman)
ادی ردماین (تئوری همه چیز)

برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد : ادی ردماین (تئوری همه چیز)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 نامزدها و برندگان اسکار 2015 

 

 

mohsen omidvar

محسن امیدوار هستم و در زمینه گرافیک رایانه ای و هوش مصنوعی فعالیت میکنم.سعی میکنم مطالب مفید و کاربردی رو با شما به اشتراک بزارم.امیدوارم از مطالب سایت لذت ببرید.

دیدگاه ها :

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است.

به من اطلاع بده اگه
avatar
wpDiscuz