رقص نور با چراغهای صفحه کلید!

درود دوستان
در ادامه این نوشتار میخواهیم ترفند ایجاد رقص نور با استفاده از چراغ های صفحه کلید را آموزش دهیم.پیشنهاد میکنم این آموزش کوتاه رو از دست ندید.

 همانطور که می‌دانید در بیشتر صفحه کلید‌ ها به جز برخی از مدلهای صفحه کلید ، سه چراغ سبز رنگ یا آبی رنگ وجود دارد که با فعال کردن دکمه‌ های آن‌ ها  که شامل کلیدهای  Scroll Lock ، NumlockوCaps Lock  است،چراغ آن‌ ها نیز روشن می‌شود.آیا دوست دارید که این سه چراغ صفحه کلید با هم چشمک بزنند و رقص نور زیبایی را نمایش دهند!؟!!!

با استفاده از چند خط کد ساده در نت پد و بدون استفاده از هیچ برنامه دیگری یک فایل کوچکی ایجاد میکنیم که با اجرای آن، چراغ‌های صفحه کلید شما میسوزه .. ببخشید .. به رقص نور تبدیل میشه .   :a2:
در نخستین گام نرم افزار نت پد Notepad را اجرا نمایید و کد زیر را در آن کپی کنید : 

[cc lang=”php”]
Set wshShell =wscript.CreateObject(“WScript.Shell”)
do
wscript.sleep 100
wshshell.sendkeys “{CAPSLOCK}”
wshshell.sendkeys “{NUMLOCK}”
wshshell.sendkeys “{SCROLLLOCK}”
loop
[/cc]

در این برنامه ما دستور روشن شدن چراغ‌ ها را می‌ دهیم که با گذاشتن loop در پایان کد بطور مداوم این کار را تکرار میکند.سپس، از منوی File گزینه Save را انتخاب کنید و نام فایل blinker.vbs بنویسید و آن را ذخیره نمایید.

حالا یک آهنگ پلی کنید و برنامه  blinker را اجرا کنید.=))

برای خروج از حالت رقص نور کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+Delete را بزنید و به محیط Task Manager بروید(در ویندوز 7 و 8 ،ویندوز 8.1 و ویندوز10 و بالاتر می توانید از کلیدهایCtrl+Shift+Esc استفاده کنید )  و در تب Processes بر روی  فایل wscript.exe کلیک راست کرده End task را انتخاب کنید. اگر wscript.exe در تب Processes نبود به تب Details بروید 

استفاده بیش از حد از این برنامه ممکنه به صفحه کلید شما آسیب بزنه.

شاد باشید.

 

محسن امیدوار

درود عزیزان محسن امیدوار هستم، در زمینه نرم افزارهای گرافیک سه بعدی ،انیمیشن،پرینت سه بعدی و مباحث مرتبط به آی تی فعالیت می کنم،این وب سایت رو راه اندازی کردم تا مرجع کاملی برای یادگیری علوم تخصصی و فنی مهندسی باشه. امیدوارم از مطالب سایت لذت ببرید.

دیدگاه ها :

خورشید باش که اگر خواستی بر کسی نتابی نتوانی.

avatar
  Subscribe  
به من اطلاع بده اگه